Drama Karmėlavos pušyne tęsiasi: ekskavatorium bandė mus nustumti

Situacija Karmėlavoje tampa nevaldoma. Prieš porą mėnesių čia virto pušys, buvo pajungtos viešąjį interesą ginančios tarnybos, tačiau miško savininkas siautėja toliau. Šįkart su ekskavatorium – ir prieš žmones.

Veiksmo savaitgalis

Savaitgalį ir pirmadienį aplinkiniai Pušyno g. gyventojai ramybės neturėjo nė minutei.

„Šeštadienį nuo ryto jis atsivarė ekskavatorių. Pradėjo tikrąja to žodžio prasme rausti kelią. Įdomūs dalykai. Aplinkos apsauga mums aiškina, kad jis negali rauti šlaite likusių kelmų. Negali net ir su kastuvu jo atkasti ar kaip kitaip lyginti žemę. O jis atsivarė ekskavatorių. Viską išrausė. Išarė ir toje vietoje, kurioje anksčiau medžius išpjovė ir paklotę išdraskė. Tai, ką jis darė, viskas vyko net ne pagal jo turimą projektėlį, kuris yra sustabdytas. Pagal jį turėjo iš karto kilti į kalną, o jis su buldozeriu važiavo ir ardė tiesiai. Išrausė duobes. Duobė praktiškai jau liečiasi su „Giraitės vandenų“ trasomis“, – pasakojo gyventoja Asta Griniutė. Baiminamasi, kad dėl to žiemą neužšaltų vamzdžiai.

Miške siautėjęs vyras – dalies toliau esančios teritorijos savininkas. Jis turi parengtą projektą, kuriame numatytas keliuko per mišką aukštyn šlaitu iki jo sklypo įrengimas.

Skaitytojos nuotr.

Po protokolo toliau rausia

„Kai susiprato dėl vamzdžių, pats išsigando. Greituoju būdu su tuo ekskavatorium bandė užkasti viską, kol nesuvažiavo visos tarnybos. Esame viską nufilmavę. Žodžiu, pažeidimų – krūvos. Protokolai jam surašyti ir šeštadienį, ir sekmadienį. Sekmadienį vienų pareigūnų buvo ištrauktas iš ekskavatoriaus ir uždarytas į autobusiuką, nes suabejota jo sveikata. Aplinkos apsaugos pareigūnai jam sako, kad sustotų dirbti, sako „žodžiu įspėjame“, kad negali čia nieko daryti, nes yra krūva pažeidimų, bet jis vis tiek prie visų pareigūnų, inspektorių, gyventojų toliau rausia…“ – dėliojo A. Griniutė. Ji dėkojo pareigūnei Renatai, kuri sugebėjo vyrą išprašyti iš ekskavatoriaus. Buvo iškviesta greitoji pagalba, kad įvertintų, ar jam viskas gerai su sveikata.

Kaip 1991 m žmonės stovėjo prieš tankus, tai 2023 m. gyventojai stovi prieš ekskavatorius.

„Vakare jis vėl grįžo. Vėl sėdo į ekskavatorių. Ir vėl toliau rausia. Mes vėl policijai, vėl atvažiuoja apsauga. Vėl surašo protokolą. Jis išvažiuoja, paskui grįžta. Tikriausiai saugoti savo technikos. Pirmadienį ryte vėl sėda į ekskavatorių ir toliau rausia. Kol vėl neatvažiuoja aplinkos apsauga ir policija. Kai pamatė sujudimą, dingo iš akiračio“, – vilties nepraranda gyventoja.

„Technika buvo išvežta. Kol kas rezultatas toks: aplinkos apsauga pasakė, kad trim mėnesiams yra sustabdyti visi jo darbai su mintimi, kad kažkas tikslins jo projektą. Pažeidimų – krūva. Kažkas nesueina“, – kalbėjo A. Griniutė.

Ekskavatorium prieš gyventojus

Šeštadienį, sekmadienį ir pirmadienį iki pietų visi, kaip vaizdingai apibūdino, gyveno miške. „Non stop. Šalom ten ir nesitraukėm. Lakstėm po mišką. Prifilmavę visko, kas vyko, prifotografavę. Ekskavatrium bandė mus nustumti. Nežinojome, ką daryti. Stovėjome prieš ekskavatorių. Kaip 1991 m žmonės stovėjo prieš tankus, tai 2023 m. gyventojai stovi prieš ekskavatorius“, – ryžtingai nusiteikusi karmėlaviškė.

Gyventojai įtaria, kad minėtas asmuo turi kažkokį užnugarį, kad kažkas jį vis paprotina. Gal tai išmintingi patarėjai, tampantys jį už virvučių savo naudai? Pastebima, kad jis elgiasi taip, lyg iš anksto žinotų, kada geriausiai ką daryti. Žino inspektorių darbo subtilybes, pavyzdžiui, kada keičiasi pamainos, kada didžiausia tikimybė mums prisišaukti tarnybų kokybiško dėmesio.

„Kai kvepia dideliais pinigais baudos – juokingos. Gal tie patys, kurie už jo stovi, ir sumoka tas baudas?“ – klausė gyventojai.

Ji užsiminė ir apie kitą medalio pusę. Be visuomenės intereso išsaugoti nepažeistą reakreacinei miško teritorijai priskiriamą šlaitą, galimybę naudotis ir grožėtis šiuo gamtos kampeliu visiems norintiems, be žalos gamtai dar yra ir sumenkusi kaimynystėje nekilnojamojo turto turinčių gyventojų būstų vertė, o taip pat grėsmė, kad vieną dieną šlaitas su likusiais medžiais tiesiog nučiuoš ant šių kelių daugiabučių.

„Dabar miške iš šlaito padarytas arimas. Gedimino kalnui kuo baigėsi, kai ant jo išpjovė medžius?“  – baiminosi gyventojai.

Mišką rausęs vyras jau baustas už pažeidimus. Jam surašytas ne vienas protokolas.

Kauno policijos atstovai portalui kauno.diena.lt patvirtino, kad situacija pareigūnams žinoma.

„Savaitgalį buvo gauti keturi pranešimai dėl vykstančių konfliktų, pirmadienį dar vienas. Pareigūnai atlieka aplinkybių patikslinimą“, – komentavo Kauno policijos atstovai.

Portalas kauno.diena.lt uždavė klausimus ir aplinkosaugininkų atstovams. Gavę atsakymus, publikaciją papildysime.NAUJAUSI KOMENTARAI

N

N portretas
Nepradekite apie tuos savo tankus,ar ponų vaikai stovejo?ir patys ponai,jūs lindote,kazin ar dabar kas lystų?Atejus į valdzią nevykeliams,viskas griaunama,pjaunama,ardoma.

Hohol 2

Hohol 2 portretas
Reikia vaziot i petrašunu namu nakvines pasamdyti pijoku uz butelį kad visus išdaužytu, ipac ta kur po traktoriųm lenda galvoja kad čia rusų tankas, joblint su buteliu per galvą gal proto turės

Hohol 1

Hohol 1 portretas
Daugebucius state, išpjovė daug medžių be leidimų, ir dabar prisikabinot prie žmogaus,
VISI KOMENTARAI 50

Galerijos

Daugiau straipsnių