„Draugas, kur dingęs?“: kas dar ieško Laisvės alėjoje žiauriai sumušto E. Smailio?

Kauno apylinkės teismui ketvirtą kartą nepavyko pradėti iš esmės nagrinėti išpuolio Laisvės alėjoje bylos – pareigūnams nepavyko pristatyti į teismą nukentėjusiojo Egidijaus Smailio.

Kauno apylinkės teismui ketvirtą kartą nepavyko pradėti iš esmės nagrinėti išpuolio Laisvės alėjoje bylos – pareigūnams nepavyko pristatyti į teismą vieno iš keturių asmenų, turinčių joje nukentėjusiojo statusą.

„2024 m. balandžio 4 d. vykusio teisiamojo posėdžio metu buvo nuspręsta toliau atidėti bylos nagrinėjimą, nes nepavyko atvesdinti ar kitaip apie procesą informuoti nukentėjusiojo E. Smailio. Teismas, užtikrindamas Baudžiamojo proceso kodekso nuostatas ir visų proceso dalyvių teises, nusprendė apie procesą informuoti specialiame internetiniame puslapyje. Tada bus galima konstatuoti, kad asmuo apie procesą yra informuotas“, – pranešė teismo atstovė Tautvilė Merkevičiūtė.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Prasidėjus posėdžiui, teisėja pagarsino policijos, kuri turėjo atvesdinti E. Smailį, tarnybinį pranešimą. Jame teigiama, kad nuvykus į E. Smailio namus, buto durų niekas neatidarė, į paliktą pranešimą atvykti į policiją nebuvo reaguota, kaimynų apklausti nepavyko, o E. Smailio telefonas buvo išjungtas.

Anot policijos pareigūnų, susisiekus su E. Smailio žmona, kuri anksčiau dirbo Kauno apylinkės teismo, nagrinėjančio šią bylą, raštinėje, ji teigė, kad su sutuoktiniu nebendrauja, gyvena atskirai.

Nors E. Smailio butų durų niekas neatidarė, policija atkreipė dėmesį į raštelį, kuris buvo įkištas į duris. Jame klausta: „Draugas, kur dingęs?“. Galima tik spėlioti, ar E. Smailio neranda ir draugai, ar tai paties nukentėjusiojo paskleista dūmų uždanga.

Per ketvirtadienio posėdį buvo pagarsintas ir teismui atsiųstas kito nukentėjusiojo – Ryčio Sadausko prašymas dėl jo statuso panaikinimo. R. Sadauskas, kuris, ikiteisminį tyrimą atlikusių pareigūnų duomenimis, buvo pagrindiniu šio išpuolio taikiniu, teigė, kad nukentėjusiu nesijaučia. Šį statusą, neatitinkantį jo būklės, sugalvojo prokurorė. Ši, savo ruožtu, atkirto, kad suteikė R. Sadauskui tokį statusą, gavus teismo medicinos ekpertų išvadą.

Bylą nagrinėjanti teisėja Vaida Baumilė penktadienį paskelbė, kad R. Sadausko prašymo netenkina, nes prokurorės argumentai – svaresni už jo.

Tame pačiame šios bylos, kurios jau visi teisiamieji – laisvėje, posėdyje  buvo pagarsintas ir gautas kaltinamojo Luko Ščerbinsko prašymas leisti jam nurodytą dieną išvykti pailsėti į kitą miestą, kuriame planuojama švęsti jo sužadėtinės jubiliejų. Teismo leidimas išvykti iš Kauno L. Ščerbinskui būtinas, nes, paleidus iš suėmimo, jam, kaip ir kitiems šios bylos teisiamiesiems, buvo uždėta apykojė.

Teisėja penktadienį paskelbė, kad L. Ščerbinsko prašymą tenkina, nes lig šiol skirtų kardomųjų priemonių jis nepažeidė. 

Kitas šios bylos posėdis numatytas balandžio 17 dieną.

Regimanto Zakšensko nuotr.

ELTA primena, kad per kovo 28-ąją įvykusį šios bylos posėdį buvo nuspręsta atvesdinti E. Smailį į balandžio 4-osios posėdį, nes jis vengia atvykti į teismą. Remtasi šaukimą į šį teismo posėdį turėjusios įteikti policijos tarnybiniu pranešimu. Jame teigta, kad į E. Smailio gyvenamąją vietą buvo vykta tris kartus, jis buvo matomas pro langą, tačiau priimti šaukimo nesutiko.

Kiti nukentėjusieji šios bylos teismo posėdžiuose dalyvauja nuotoliniu būdu.

Prokurorė, atsižvelgdama į tai, kad E. Smailys akivaizdžiai vengia priimti šaukimus, siūlė pradėti nagrinėti bylą iš esmės. Tačiau tam prieštaravo visi kaltinamieji ir jų gynėjai.

Byla dėl didelį atgarsį sukėlusio išpuolio Laisvės alėjoje Kauno apylinkės teismui perduota 2023 m. gruodžio mėnesį. Joje kaltinimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo pareikšti septyniems iš devynių šiose muštynėse dalyvavusių asmenų: Juozui Minkevičiui, Tadui Mučinskui, L. Ščerbinskui, Karoliui Kavaliauskui, Edgarui Rezajevui, Vitalijui Zakrževskiui ir Rokui Sipavičiui.

Visiems jiems, paleidžiant iš suėmimo, yra skirtos kardomosios priemonės: intensyvi priežiūra, piniginis užstatas ir dokumentų paėmimas.

R. Sipavičiaus, kuris slapstėsi, tačiau vėliau pats atvyko į policiją,  byla buvo prijungta prie pagrindinės, kuri jau buvo perduota teismui, vasarį.

Bylos duomenimis, praėjusių metų rugpjūčio mėnesį, dienos metu, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavo pranešimą, kad Laisvės alėjoje, vienoje restorano lauko erdvių, kaukėtų vyrų grupė užpuolė prie staliuko sėdėjusius keturis vyrus ir moterį. Anot teisėsaugos, kaukėti asmenys kumščiais, metaliniais strypais, kastetais, peiliais ir kitais daiktais panaudojo prieš juos fizinį smurtą  ir sutrikdė viešąją tvarką.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jooo

Jooo portretas
Priviso visokuausiu patcuku ščerbetu

Uuu

Uuu portretas
Tas su sviesiu treningu ir liemene tai grynai ant striomo aukletas stovet

Tfu

Tfu portretas
Šūdina idiotų mėsa genetiškai modifikuota Pravieniškėse....
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių