Elektra mirtinai sužalojo darbuotoją: įmonės darbų vadovui – teismo verdiktas

  • Teksto dydis:

Kauno apylinkės teismas kaltu dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų, kurie lėmė darbuotojo mirtį, pripažino bendrovės „Elektros automatika“ darbų vadovą, jam skirta bauda, priteisti civiliniai ieškiniai.

Kaip pranešė teismas, balandžio 23 dieną K. V. skirta 9,5 tūkst. eurų dydžio bauda.

Byloje iš dalies tenkintas mirusiojo sutuoktinės civilinis ieškinys, kuriuo iš atsakovės bendrovės „Elektros automatika“ nukentėjusiajai priteista 40 tūkst. eurų dydžio neturtinė žala ir daugiau kaip 14,3 tūkst. eurų turtinė žala.

Bendrovė taip pat privalės atlyginti 8 tūkst. eurų dydžio turtinę žalą Kauno teritorinei ligonių kasai, kuri buvo patirta bandant išgelbėti nukentėjusiojo gyvybę.

Bylos duomenimis, 2021 metų rugpjūtį, atliekant apsaugos sistemos, lauko elektros tinklų ir teritorijos apšvietimo elektros tinklų įrengimo darbus elektros skydinėje, bendrovės „Elektros automatika“ darbų vadovas neužtikrino, kad darbuotojas negalėtų prisiliesti prie 0,4 kV įtampą turinčių srovinių dalių.

Darbuotojui prie jų prisilietus pirštu, asmuo buvo paveiktas elektros srovės ir patyrė sužalojimus – techninės elektros srovės poveikį bei dėl kilusių komplikacijų mirė.

„Jeigu kaltinamasis būtų buvęs pakankamai atidus, rūpestingas ir būtų laikęsis visų darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme ar kituose teisės aktuose nustatytų reikalavimų, nelaimingas atsitikimas nustatytomis aplinkybėmis nebūtų įvykęs“, – konstatuota Kauno apylinkės teismo teisėjo Arūno Purvainio priimtame nuosprendyje.

K. V. teisme kaltės dėl jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos nepripažino ir nurodė, kad įvykį, kurio metu žuvo nukentėjusysis, lėmė paties žuvusiojo neatsargumas.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

nesamone

nesamone portretas
kad darbu vadovas turi asmeniskai moketi, o ne tik imone

Ufo teismai

Ufo teismai  portretas
Pažeiždžiamiausiam žmogui užkabina ant ausų visus ieškinius. O iš tiesų įmonės turėtų mokėti, ir pasiimti spec draudimus kurias privalo drausti tokius darbuotojus. Klausimas uždarytas, byla baigta! Skūskite tokį lievą nuosprendį.

Bananų šalį nieko naujo

Bananų šalį nieko naujo portretas
Elektrikai, aukštalipiai, autobusų vairuotojai įmonių draudžiami papildomu draudimu žmonių civiliniams ieškiniams dengti. Pas mus įmonės jai turi, tuos pinigus pasiima sau, o teismai lupa škūrą žmogui. O iš tiesų jai nėra tokio draudimo net dirbti eiti neverta į tokią įmonę. Teismai įmonės turėtų įpareigoti žąlas dengti. Kas čia per bardakas? Tai ponų ir chalopų šalis, pusiau vergija :)
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių