G. Filipavičius neskundė jam pratęsto suėmimo

Vaiko pagrobimu Kaune įtariamas Gediminas Filipavičius neskundė teismo nutarties trims mėnesiams pratęsti jo suėmimą.

Balandžio 4 dieną Kauno apylinkės teismas patenkino prokuratūros prašymą ir pratęsė suėmimo terminą.

Vyras galėjo per 20 dienų paduoti skundą aukštesnės instancijos teismui dėl jam taikomos pačios griežčiausios kardomosios priemonės, tačiau šia teise nepasinaudojo. Prieš tai G. Filipavičius yra skundęs sausį jam paskirtą suėmimą, tačiau Kauno apygardos teismas paliko jį galioti, paskelbęs, kad tam yra sąlygos ir pagrindai.

„Nutartis neapskųsta“, – trečiadienį Eltai sakė teismo atstovė Tautvilė Merkevičiūtė.

ELTA primena, kad vasario pabaigoje Kauno apylinkės teismas vaiko pagrobimu Kaune įtariamam G. Filipavičiui paskyrė stacionarinę teismo psichiatrijos ekspertizę.

Psichiatrijos ekspertizė paprastai nustato, ar asmuo galimai padaryto nusikaltimo metu sirgo psichikos liga, ar suvokė savo veiksmus, jų esmę, pasekmes, ar galėjo valdyti savo veiksmus.

Vasarį į Kauno apylinkės teismą dėl kitos bylos atvežtas G. Filipavičius teigė pagrobti mergaitės Kaune nenorėjęs.

„Nenorėjau grobti, netyčia“, – tada sakė G. Filipavičius.

Vyras, paklaustas, ar nepilnametė prašė ją paleisti, teigė, kad mergaitė to prašė, bet esą „buvo sudėtinga“ situacija ir jis negalėjo jos paleisti, nors norėjo.

„Sudėtinga situacija buvo, daug žmonių aplink buvo“, – kalbėjo G. Filipavičius.

Kauno apylinkės teismas stacionarinę psichiatrinę ekspertizę G. Filipavičiui yra paskyręs ir administracinėje byloje. Ją pavesta atlikti Utenos ekspertiniam poskyriui.

G. Filipavičius ir jo advokatas tokiai ekspertizei neprieštaravo.

Remiantis šios administracinės bylos duomenimis, asmuo, 2023 m. rugpjūčio 27 d. prie pat gyvenamojo daugiabučio namo Kauno rajone, Karmėlavos seniūnijoje, dirbdamas su mini ekskavatoriumi, kėlė triukšmą ir vibraciją, kuriais galėjo būti trikdoma šalia gyvenančių asmenų ramybė ir poilsis. Už tai jam policija skyrė 80 eurų baudą.

Sausio mėnesį policijai pavyko rasti Kaune dingusią mergaitę, kurios paieškoms buvo sutelktos gausios savanorių ir pareigūnų pajėgos. Įtariamas 42 metų pagrobėjas G. Filipavičius mergaitę laikė garaže, ten įvyko ir pagrobėjo sulaikymas. Vyrą sulaikė „Aro“ pareigūnai. Iš pradžių policija buvo informuota, kad įtariamasis gali būti ginkluotas, tačiau sulaikymo metu vyras ginklo neturėjo.

Rasta mergaitė buvo nuvežta į Kauno klinikas apžiūrai, o vėliau perduota tėvams. Policijos duomenimis, mergaitė galėjo patirti sužalojimų.

Policijos duomenimis, G. Filipavičius anksčiau neteistas, tačiau yra ne kartą baustas administracine tvarka. Neatmetama, jog įtariamas pagrobėjas galėjo padaryti daugiau nusikaltimų.

Anot teisėsaugos, vyrui pareikšti įtarimai dėl vaiko pagrobimo ir dėl dar dviejų nusikalstamų veikų, tačiau jos nėra viešai įvardijamos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jis priklauso

Jis priklauso portretas
pe do filų tinklui. Tikėjosi iš tos mergaitės gerai uždirbti. Jei kalbės, laukia Ūso likimas. Jis tai žino, todėl...

zosa

zosa portretas
tau, diedai, jau visai...

diedas

diedas portretas
O kam tas cirkas? Jei kaltas- teiskite, nekaltas- paleiskite. Tyrėjai laukia kol šis vyras parduos savo butą, žemę, įrengtą garažą ir jiems atiduos pinigus. Tada jie pasakys; nėra įrodymų, nergaitė sveika ii nepaliesta, todėl bylos nekelsime.Bet man atrodo, kad šis vyras per kietas jų dantims. Jis nieko neatiduos, nei žemės, nei garažo- papūskit jam į uodegą. Jei būtų kaltas- jau būtų atidavęs viską. Nors nežinia ar tada tyrėjai išdrįstų imti babkes. O jei nekaltas- kodėl neimti, jei pasiduuoda gasdinamas? Dabar gi viskas aišku. Vyrukas laikysis ir neduos babkių už nieką, o tyrėjai ir kt pareigūnai spaus ir spaus. Įprasta tendencija beveik visame pasaulyje- išskyrus Kanadą, Australiją, N.Zelandiją, Japoniją ir Šveicariją. Ten įstatymai veikia.
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių