Gaisras šeimą paliko pliką ir basą: nepagalvočiau, kad per 10 minučių viskas gali taip sudegti

Ketvirtadienio vakarą Kauno rajone supleškėjo namas. „Niekad nepagalvočiau, kad per 10 minučių viskas gali taip sudegti“, – sako Fausta Juravičienė, su šeima likusi plika basa.

Kaip skelbiama Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos paros įvykių suvestinėje, pranešimas apie Alšėnų seniūnijoje, Girininkų II kaime, Ryto gatvėje esančio namo degantį stogą gautas 21.39 val.

Anot ugniagesių, degė stogo perdanga, buvo stipriai uždūmintos vieno aukšto medinio namo patalpos.

„Išpjauta 12 m² stogo, dengto bitumine danga, perdangos, nudegė 90 m² stogo perdangos iš vidaus (patalpų ir lubų), patalpos stipriai aprūko ir apdegė, stipriai aprūkę ir sulieti namų apyvokos daiktai“, – skelbiama paros įvykių suvestinėje. 

Kaip portalui kauno.diena.lt pasakojo nelaimės ištikta F. Juravičienė, šį namą šeima įsigijo prieš beveik pusantrų metų. 

„Jam įsigyti ėmėme didžiulę paskolą –  virš 200 tūkst. eurų. Mes neturime viso turto draudimo, tačiau imant paskolą turėjome draustis, tačiau jis – tik sienoms. Nieko nebeliko. Buvo trys kambariai ir svetainė: svetainėje ir virtuvėje viskas išdegė, miegamajame ir mergaitės kambaryje – nesudegė, bet viskas susmilko, juoda. Ugniagesiai sakė, kad nieko nebeliko, viską tik nugriauti“, – pasakojo ketvirtokės dukros ir pilnamečio sūnaus mama. Anot pašnekovės, kadangi vyras dažniausiai būna užsienyje, tai ir nelaimės vakarą ji su vaikais namuose buvo viena. Laimė, per gaisrą žmonės nenukentėjo.

F. Juravičienės nuotr.

„Žiūrėjome serialą. Jam pasibaigus iš miegamojo nuėjau paguldyti mergaitę į jos kambarį. Dukra atsinešė katinėlį ir paprašė penkių minučių juo pasidžiaugti. Leidau ir nuėjau į svetainę, o čia pamačiau dūmus. Pradėjau šaukti sūnui, o jis šaukė, kad bėgtume į lauką, nes degam“, – siaubingos nelaimės detales prisiminė moteris.

Pašnekovės vaizdo įrašas.

Moteris iškart puolė skambinti skubiosios pagalbos numeriu 112, o tuomet išbėgo į lauką taip, kaip stovėjo – nieko nespėjo pasiimti.

Ugniagesiai vėliau išnešė stalčius su dokumentais, jie, anot moters, nesudegę.

„Niekad nepagalvočiau, kad per 10 minučių viskas taip gali sudegti, – teigė Kauno rajono gyventoja ir pateikė palyginimą. – Kai uždegi celofaną ir jis greitai lydosi. Žiauriai viskas greitai sudegė, tik ilgai smilko.“

Šiuo metu trijulė glaudžiasi netoliese, Akademijoje, kur gyvena pašnekovės vyro mama.

„Naktį atvažiavome, ant žemės sugulėme ir pernakvojome, – paklausta, kur gyventi planuoja toliau, moteris neslėpė. – Kol kas neveikia galva, kad sugalvotume, ką daryti toliau. Reikės kažką galvoti, gal išsinuomoti būstą.“

Visi – šoke. Nusiperki namus, įsirengi, puoselėji ir vieną dieną lieki be nieko…

„Visi – šoke. Nusiperki namus, įsirengi, puoselėji ir vieną dieną lieki be nieko… Dar nespėjau suprasti visos nelaimės masto. Išbėgome beveik nuogi, santaupų nėra. Likome be nieko“, – sakė F. Juravičienė.

Kaimynai žadėjo paaukoti drabužių, o kitų daiktų nėra kur dėti, tad šeima meldžia geraširdžių žmonių finansinės pagalbos.

„Mums draudimas net nepadengia paskolos. Greičiausiai reikės ir advokato paslaugų, nes ekspertai nustatė, kad namas užsidegė nuo elektros instaliacijos, tai mums kyla klausimų dėl parduoto nekokybiško namo“, – sakė pašnekovė.

F. Juravičienės nuotr.

Anot ugniagesių atstovų, nebebuvo galimybės nustatyti, ar name buvo dūmų detektorius, nes nudegė lubos.

„Dūmų detektoriai buvo. Buvo ir gesintuvas, tačiau tai nebepadėjo“, – sakė moteris.


Norintys pagelbėti šeimai, tai gali daryti šiais rekvizitais:

Fausta Juravičienė

LT177044000649611123

Paskirtis: paramaNAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunas

Kaunas portretas
Ka jūs kalbat žmonės kosmosus nei žinot visos situacijos nei žinot koks tas namas kur jis stovejo ,koks draudimas buvo ,zmones prašo pagalbos tai ir padekite,o ne ležuviu plakit.

Monika

Monika portretas
,,sofosžinovai,,neait.rinkit šeimai žaizdos savo komentarais. GERIAU PADARYKIT PAVEDIMĄ

na

na portretas
Butu gipso plokščių lubos taip greitai nesudegtu.
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių