Girtas po Kauną važinėjantis buvęs medikas ir vėl išvengė Temidės rūstybės: ko dar laukiama?

  • Teksto dydis:

Kęstutis Laurušonis, kuris pastaruoju metu teisėsaugininkams prisistato kaip Kauno centre įsikūrusios bendrovės, prekiaujančios medicinos įranga bei reikmenimis, vadovas, išgirdo dar vieną teismo nuosprendį už tai, kad vairavo automobilį įkaušęs. Abu nuosprendžius už šiuos pavojingus nusikaltimus, kurie diametrialiai skyrėsi, K. Laurušoniui skelbė tas pats teisėjas. Tačiau ir šį kartą jam skirta pati švelniausia bausmė.

Iškalbinga puokštė

Kaip jau rašyta, gruodžio viduryje 69-erių K. Laurušonis jau antrą kartą stojo prieš teismą už tai, kad vairavo automobilį, būdamas tokio girtumo, už kurį gresia baudžiamoji atsakomybė. Ir tai įvyko vos už mėnesio, kai baigėsi jo atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės už tokį patį nusikaltimą terminas. K. Laurušonis yra dirbęs širdies chirurgu. Tačiau teigiama, kad jo gydytojo licencija yra pasibaigusi.   

Maža to – jau teismui padarius K. Laurušoniui minėtą išlygą ir atleidus nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, jis ir vėl buvo sulaikytas neblaivus prie vairo, tačiau iki baudžiamosios atsakomybės tada nepripūtė, bet po pradėtos administracinės teisenos neteko teisės vairuoti transporto priemonių iki 2027 metų.

Nepaisant to, lapkričio pabaigoje K. Laurušonis vėl sulaikytas vairuojantis automobilį. Ir vėl girtas.

Šį kartą jis įkliuvo neblaivus prie „Mercedes-Benz“ vairo lapkričio 29-osios vidurdienį Islandijos plente – netoli „Megos“. Ir įpūtė tada į alkoholio matuoklį 1,80 prom., t. y. jam konstatuotas vidutinis girtumas. Ir tai, kaip jau užsiminta, atsitiko vos už mėnesio, kai baigė galioti K. Laurušonio dukters laidavimas, atleidžiant jį 2022-ųjų pavasarį nuo baudžiamosios atsakomybės vieneriems metams, kad tėvas daugiau neblaivus nevairuos.

Teismų supuoklėse

Remiantis minėtu dukters laidavimu, buvo nutraukta K. Laurušoniui iškelta byla po to, kai 2022-ųjų sausio 8-osios vakarą – 20.40 val. jis Jonavos gatvėje neblaivus sukėlė eismo įvykį – apibraižė kitą automobilį ir nesustojęs nuvažiavo. Tačiau vėliau buvo sulaikytas „Akropolyje“ ir jam buvo konstatuotas beveik sunkus – 2,33 promilių girtumas.

Stojęs tada prieš Kauno apylinkės teismą, K. Laurušonis teisinosi esą nesuvaldė automobilio dėl to, kad sirguliavo ir kosėjo. O pasišalino iš įvykio vietos, nes turėjo skubėti į „Akropolį“ atsiimti kelionės bilietų, dėl ko paliko raštelį kliudyto automobilio savininkui ir ketino netrukus grįžti atgal. Bet nespėjo, nes buvo sulaikytas.

Kauno apylinkės teismo teisėjas Virginijus Kalkauskas atleido tada K. Laurušonį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal dukters laidavimą vieneriems metams ir be užstato bei konfiskavo dalį automobilio „Chevrolet“, kurį jis vairavo neblaivus, vertės, nes šis buvo registruotas ne K. Laurušonio, o įmonės vardu.

Tiesa, šis sprendimas buvo apskųstas Kauno apygardos teismui. Tačiau šis V. Kalkausko nuosprendyje pakeitė tik tai, kad priteisė iš K. Laurušonio visą minėto automobilio vertę – 8 tūkst. eurų, o ne 5 tūkst., ką buvo padaręs žemesnės instancijos teismas.

Tačiau dėl minėto skundo K. Laurušonio atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės įsiteisėjo tik 2022-ųjų spalio 28-ąją, t. y. tada, kai buvo paskelbtas ankstesnį nuosprendį revizavusio Kauno apygardos teismo sprendimas. Taigi, K. Laurušonis vėl įkliuvo neblaivus vos už mėnesio, kai baigė galioti jo dukters laidavimas, išgelbėjęs jį tada nuo baudžiamosios atsakomybės.

Pranešė pilietiški asmenys

Pernykštę gruodžio 12-ąją K. Laurušonis vėl stojo prieš Kauno apylinkės teismą už tai, kad lapkričio 29-osios vidurdienį vėl vairavo automobilį neblaivus. Ir šį kartą jis kaltino ne save, o aplinkybes. O šios šį kartą – dar kurioziškesnės.

Anot K. Laurušonio, tądien jis dirbo iš namų. Ir pas jį į svečius atvyko kolega, su kuriuo ne tik aptarė reikalus, bet ir pasivaišino alkoholiu.

Kolega išvyko, išsikvietęs pavėžėją. O, kai jam skubiai prireikė važiuoti į „Megą“, nes kažkas atsitiko mobiliajam telefonui, jam išsikviesti taksi nepavyko – esą visą laiką buvo užimta. Todėl jis surizikavo važiuoti automobiliu „Mercedes-Benz“, kuris registruotas jo vadovaujamos įmonės vardu.

Tačiau nuvykus ten, kur reikėjo, jis nežinojo reikalaujamo slaptažodžio, kuris buvo likęs kompiuteryje, todėl vėl teko grįžti į namus šio paimti.

Grįžęs atgal į „Mega“, K. Laurušonis buvo sulaikytas, nes apie tai, kad jis važinėja neblaivus, telefonu 112 jau buvo pranešę pilietiški asmenys.

Asociatyvi P. Peleckio / BNS nuotr.

Prašymai skyrėsi

Už automobilio vairavimą, esant girtesniam kaip 1,5 promilės alkoholio, Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų.

Už naują akibrokštą prokurorė jau siūlė skirti K. Laurušoniui 7500 eurų baudą. Tačiau, kadangi jis kaltės neneigė, pritaikius sutrumpintą įrodymų tyrimą, ši bauda automatiškai sumažėjo iki 4 tūkst. Siūlė prokurorė atimti šiam piktybiniam vairuotojui su kvapu ir ketveriems metams teisę vairuoti, nors, kaip jau užsiminta, tokia teisė iš jo jau atimta iki 2027 metų.

Siūlė prokurorė konfiskuoti ir įmonės vardu registruotą „Mercedes-Benz“, kuriuo girtas važinėjo K. Laurušonis. Panašu, kad toks sprendimas priimtas dėl to, jog teisiamasis pateikė dokumentus, kad šio 2012 metų gamybos automobilio vertė – 0,29 centai, turėdamas galvoje jo likutinę vertę.

Siūlė prokurorė įpareigoti K. Laurušonį ir gydytis nuo alkoholizmo bei nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

K. Laurušonio advokatė dėl pasiūlytos baudos neprieštaravo, tačiau prašė leisti ją sumokėti per pusmetį. Be to, siūlė atimti jos ginamajam teisę vairuoti tik vieneriems metams.

Pats K. Laurušonis iš esmės dėl jam siūlomos bausmės neprieštaravo, bet prašė nekonfiskuoti įmonės mersedeso, nes nežino, kaip reikės tai paaiškinti darbuotojams.

Nei pakartas, nei paleistas

Naujausia aukštąjį išsilavinimą turinčio K. Laurušonio byla dėl važinėjimo Kauno gatvėmis įkaušus ir vėl pateko pas Kauno apylinkės teismo teisėją V. Kalkauską. Šiandien jis paskelbė, kad pripažįsta K. Laurušonį kaltu dėl jam inkriminuoto nusikaltimo. Tačiau skiria šiek tiek švelnesnę bausmę negu prašė prokurorė, bet teisiamojo advokatės siūlymą ignoruoja, nors į paties teisiamojo vienintelį prašymą atsižvelgė.

K. Laurušoniui skirta prokurorės siūlyta 4 tūkst. eurų bauda, kurią jis įpareigotas sumokėti per tris mėnesius nuo šio nuosprendžio, kurį dar galima apskųsti, įsiteisėjimo. Tačiau tik trejiems metams, skaičiuojant nuo 2023 12 07, atimta teisė vairuoti transporto priemones, nors, kaip jau užsiminta, tokia teisė iš K. Laurušonio jau buvo atimta iki 2027 metų ir iki šio nuosprendžio.

Tuo tarpu įmonės vardu registruotas „Mercedes-Benz“, kurio teisiamasis prašė nekonfiskuoti, nuosprendžiui įsiteisėjus, bus grąžintas, nes iš K. Laurušonio priteista jo vertė – 9 030 eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Skaitytojas

Skaitytojas portretas
Tai dar karta įrodo, kad Lietuvoje, kad ir kaip čia visi bando apsiriboti nuo kaimynystėje esančių valstybių kurių net pavadinimus tuoj uždraus minėti ,niekur toli ir nepabėgom .Viskas perkama ir parduodama visur ,,blatas,,vieni už kitus lygesni .visur korupcija aukščiausiu lygiu.

Rimas

Rimas portretas
Šitas personažas, neeilinis,kaip kiti važinėjo ir toliau važinės!!!

.....

..... portretas
o tai laiduotojai ka gavo kad netesejo?
VISI KOMENTARAI 40

Galerijos

Daugiau straipsnių