Korupcijos skandale įklimpęs V. Šiliauskas pripažįsta ėmęs kyšius

Buvęs Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas antradienį Kauno apygardos teismo posėdyje pripažino ėmęs kyšius, gailisi tą daręs.

„(V. Šiliauskas – BNS) davė parodymus, pripažįsta kaltę, nuoširdžiai gailisi“, – BNS pranešė teismo atstovė Milda Kryžė.

Vėliau teismo atstovė sakė, kad posėdis baigėsi, paskelbta pertraukta.

Kitas posėdis numatytas spalio 23 dieną, jo metu bus skaitomos baigiamosios kalbos.

V. Šiliausko gynėjas Ruslanas Boiko BNS teigė negalintis pasakyti, kokią bausmę teismo prašys skirti savo klientui.

„Kitas posėdis bus spalio 23 dieną, kurio metu ir bus pateikti konkretūs pasiūlymai, ko mes pageidaujame iš teisėjų, kokia pozicija, gal išgirsime, ką prokuroras siūlys, nuo to priklausys ir mano pozicija“, – sakė advokatas.

Kaip antradienį pranešė naujienų portalas „Delfi“, prokuroro perskaitytame kaltinamajame akte teigiama, kad kyšius V. Šiliauskui bendrovės „Autokausta“ generalinis direktorius Juozas Kriaučiūnas veždavo į jo namus, pinigus perduodavo įmonės patalpose.

Kaip nurodė naujienų portalas „Lrytas“, kyšių sumos siekė nuo 10 iki 20 tūkst. eurų. Didžiausios sumos – 200 tūkst. eurų – V. Šiliauskas pareikalavo pernai metų kovą, tačiau gavo 140 tūkst. eurų.

Pasak portalo, pinigų reikalauta už palankius sprendimus bendrovei „Autokausta“, dėl darbų S. Dariaus ir S. Girėno sveikatinimo, kultūros ir užimtumo centre, kituose objektuose.

Anot „Delfi“, didžiausią kyšio sumą J. Kriaučiūnui liepta palikti prie V. Šiliausko namų pašto dėžutės. Kaltinamasis teigė verslininko kyšio paprašęs, kai dėl gresiančios Rusijos invazijos į Ukrainą nusprendė šeimą perkelti į Tenerifės salą, tačiau reikiamos sumos (300 tūkst. eurų) nekilnojamojo turto įsigijimui saloje neturėjo.

Anot portalo, pinigus V. Šiliauskui verslininkas vežė daugiau nei aštuonis kartus.

Rugpjūčio pabaigoje prokuroras Valentinas Alekna tvirtino, kad kaltinamasis per ikiteisminį tyrimą pripažino ėmęs kyšius.

Ši byla teismą pasiekė liepos pabaigoje.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, eidamas minėtas pareigas V. Šiliauskas 2021–2022 metais savo naudai pats tiesiogiai reikalavo ir priėmė iš „Autokaustos“ vadovo kyšius, kurių bendra suma siekia 260 tūkst. eurų.

2022 metų kovą, sulaikius V. Šiliauską, prokuratūra skelbė, kad savivaldybės administracijos direktoriaus namuose rasta 140 tūkst. eurų, kaip manoma, gautų kaip kyšis. Tai, pasak prokuratūros, iki šiol didžiausia Lietuvoje rasta kyšio suma.

Įtariama, kad aštuoniuose nusikalstamos veikos epizoduose kyšiai buvo imami už palankumą ateityje ir teisėtą veikimą, vykdant įgaliojimus, priimant sprendimus, susijusius su Kauno miesto savivaldybės ir minimos bendrovės sutarčių vykdymu ir jų administravimu.

Anksčiau įtarimai šiame tyrime buvo pareikšti ir J. Kriaučiūnui, tačiau jis atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.NAUJAUSI KOMENTARAI

c

c portretas
garantuoju, kad neses! Garantija 100%

Reikia naikinti baudimo už kyšius straipsnį

Reikia naikinti baudimo už kyšius straipsnį portretas
Kam buvo reikalinga visa ši komedija?Jeigu net teismas skaito,kad kyšių vakavimas į stiklainius yra gerai,tai lai būtų ėmęs ir toliau.Stiklainių vakavimui užtektų.Kad nors nesugalvotų jį premijuoti,už vakavimo nutraukimą.Iki ko "patriotai"nurideno tautos dorovę?Nesuvokiama sveiku protu.Antras pagal rangą miesto savivaldybės tarnautojas vakuoja į stiklainius kyšius ir visos temidės skaito,kad viskas gerai.Tai kokiems velniams tas straipsnis kodekse reikalingas?

Gana jau gana

Gana jau gana portretas
Kiek galima kankint šį droviai besišypsantį kawianską darektorių,kuris ir prisipažino,ir gailisi...?Kam dar laukt spalio 23-ios,jei galima tuoj pat ir čia paleist laisvėn iš pribezdėtos teismo salės?
VISI KOMENTARAI 65

Galerijos

Daugiau straipsnių