Kūdikį baisiausiame Tunelio gatvės name pagimdžius širvintiškė baudžiama nebus ir augins jį pati?

  • Teksto dydis:

Kauno policija šiandien atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl didelį atgarsį sukėlusio kovo 25-osios įvykio, kai apleistame ir ne kartą degusiame Tunelio gatvės pastate, virtusiame benamių landyne, buvo rasta 21-erių metų gimdyvė su naujagimiu.

Pagalbą iškvietė ukrainietis

Minėtas sprendimas priimtas, konstatavus, kad nėra nusikaltimo požymių – kūdikis sveikas ir jo mama nebandė palikti naujagimio likimo valiai. Nors buvo tada su aukšta temperatūra. Sušalęs buvo ir kūdikis.

Apklausta policijos pareigūnų gydymo įstaigoje, kurioje yra iki šiol, gimdyvė patikslino, kad pagimdė naujagimį minėtame pastate, kuriame apsistojo prieš savaitę, kovo 24-ąją apie 7 val. ryto. Po to, kai naktį prasidėjo sąrėmiai.

Tuo metu ji buvo šiame pastate viena. O apie ją bei kūdikį tik kovo 25-ąją apie 16.30 val. pranešė į šį apleistą pasatą užėjęs toks pats benamis ukrainietis, išgirdęs kūdikio verksmą, o po to, kai šis nutilo, pamanęs, kad mažylis miršta, todėl bėgęs kviesti pagalbos. Būtent jis su tokia pačia bename moterimi tada ir sustabdė pro šalį važiavusius policijos pareigūnus.

Gimdyklos aplinka šokiravo

Kaip jau rašyta, portalo kauno.diena.lt fotografui pavyko užfiksuoti, kokioje klaikioje aplinkoje buvo rasta gimdyvė su naujagimiu.

Toje apleisto Tunelio gatvės medinuko patalpoje su šiukšlių kalnais ir atsilupusiais sienų tapetais buvo kažkas panašaus į lovą, kurios kojūgalis stovėjo ant batų. O šio guolio patalynė buvo tokios pačios antisanitarinės būklės, kaip ir greta tiesiog ant grindų patiestas čiužinys.

Gimdyvė teisinosi, kad gimdžiusi tokiomis sąlygomis, nes yra benamė. Nors turi Kaune, į kurį atvyko prieš porą mėnesių, draugų. Tačiau šiems nesakė, kad yra nėščia, nors jie gal būtų ir padėję.

Ji pasakojo, kad glausdavosi tuos du mėnesius apleistuose pastatuose, kol viename iš jų ir pagimdė. Tačiau negalėjo išsikviesti pagalbos, nes neturėjo mobiliojo ryšio telefono.

Aurimo Barkausko nuotr.

Kūdikis – pas laikinąją globėją

Portalo kauno.diena.lt žiniomis, šiuo metu kūdikį prižiūri budinti globėja. Jo mama Vaiko teisių tarnybai teigė, kad pati nori jį auginti ir ketina grįžti į gimtąsias Širvintas, kur gyvena jos teta. Ši informacija perduota vietiniams Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistams.

Kaip jau rašyta, yra pagrindo įtarti, kad gimdyvė galėjo slapstytis Kaune nuo kūdikio tėvo. Galimas vaiko tėvas – gerokai už ją vyresnis, pirminiais duomenimis, Vilniaus benamis. Pagal gimimo metus – 1968 m., šis asmuo tinka jai į tėvus. Nepaisant to, jie buvo sugyventinai. Ir minėtas 56-erių metų asmuo prieš ją smurtavo, dėl ko, panašu, kad ji pabėgo nuo jo į Kauną.

Yra duomenų, kad anksčiau gimdyvė studijavo vienoje iš Kauno aukštųjų mokyklų. Pirminiais duomenimis, – Vytauto Didžiojo universitete. Tačiau neilgai.

Dabar laukiama prokurorų sprendimo

Vilniaus policijai gimdyvė žinoma dėl jos atžvilgiu pradėtų administracinių teisenų. Portalo kauno.diena.lt žiniomis, jai buvo skirtos baudos už sukčiavimą bei važiavimą viešuoju transportu be bilieto.

Nėštumo metu gimdyvė pas medikus nesilankė. Nors gimęs berniukas yra jos pirmagimis. Klinikų specialistų, kuriems jis buvo nuvežtas, teigimu, naujagimis – išnešiotas.

Policijos sprendimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už piktnaudžiavimą tėvų teisėmis ar pareigomis, fiziškai ar psichiškai gniuždant vaiką, paliekant jį ilgą laiką be priežiūros ar panašiai žiauriai su juo elgiantis, už ką gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas nuo penkiolikos iki 90 parų, arba net laisvės atėmimas iki penkerių metų, dar turi patvirtinti prokurorai. Šio sprendimo peržiūrėjimui jie turi dešimt dienų.

Aurimo Barkausko, freepik.com nuotr.

Sunku patikėti

Portalui kauno.diena.lt pavyko papildomai išsiaiškinti ir, kad nuo 2020 metų gruodžio Kauno greitosios pagalbos medikai buvo kviečiami į minėtą apleistą Tunelio gatvės pastatą, netikėtai tapusi gimdykla, mažiausiai devyniolika kartų.

Priežastys buvo įvairios: gaisras, narkotikų vartojimas, mirtys. Tačiau beveik pusė šių iškvietimų baigėsi tuo, kad nepavyko rasti asmenų, kuriems kviesta pagalba.

Panašiai, anot Kauno greitosios pagalbos medikų, buvo ir tą kovo 25-ąją. Kaip jau rašyta, pasak kaimynų, greitosios pagalbos automobilis buvo atvykęs prie šio apleisto namo ir prieš porą valandų iki policijos pareigūnų, aptikusių čia gimdyvę su naujagimiu, pasirodymo. Tačiau pirmą kartą tądien čia atvykęs greitosios pagalbos ekipažas kolegoms teigė, kad apžiūrėjus visus apdegusio namo kambarius ir ūkinį pastatą, kaip ir pusės ankstesnių iškvietimų šiuo adresu atvejais, nieko, kam reikėtų jų pagalbos, neradę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kur visos Ziobienes,Skuodienes ir panasios?

Kur visos Ziobienes,Skuodienes ir panasios? portretas
Kodel leidziate patycias is mažo zmogucio? Kur jūsų pagalba?Begedes .

Kiek galima prasyti?

Kiek galima prasyti? portretas
Nustokite tirazuoti situs vaizdus t.y. griuvesius.Tai kudikio gyvenio pradzia.Tai dalis jo asmens duomenu.Kas nors issaugos situs vaizdus ir jam paaugusiam/uzaugusiam parodys ir ji terorizuos. Ar turi Kauno Dienos zuralistai proto.? Ne to dabar reikia sioje situacijoje.!!!!!!!

Anonimas

Anonimas portretas
JI NEGALI BUTI PSIXISKAI SVEIKA IR AUGINTI VAIKA,YRA BENAMIU PRIGLAUDA NESCIA BUTU TIKRAI PRIEME,IR I LIGONINE ,JI NIEKUR NESIKREIPE VALKIOJOSI PO LANDYNES NESCIA KOL PAGIMDE,VAIKO NEGALIMA JAI ATIDUOTI.JI NETURI KUR GYVENTI NETURI UZ KA JI PRIZIURETI.PALIKS KOKIOJE LANDYNEJE,YRA BENAMIU NAMU YRA CARITAS,REIKIA VISAI DURNAI BUTI KAD ZIEMA SLAPSTYTIS LANDYNESE,KREIPTUSI I ZMONES PASAKYTU KA DARYT.NESVEIKA PSIXISKAI.JOS NE GAILET REIKIA BET GYDYT
VISI KOMENTARAI 24

Galerijos

Daugiau straipsnių