Teismas atsisakė priimti Celofano skundą dėl jam skirtos baudos už pareigūnų reikalavimų nevykdymą

Kauno apylinkės teismas pirmadienį nutarė atsisakyti priimti už finansinius nusikaltimus nuteisto kalėti Antano Kandroto, pravarde Celofanas, skundą, kuriuo jis siekė ginčyti jam už pareigūnų reikalavimų nevykdymą skirtą 140 eurų dydžio baudą.

Kaip Eltai patvirtino Kauno apylinkės teismo atstovė spaudai Tautvilė Merkevičiūtė, A. Kandroto-Celofano skundą nutarta grąžinti jam pačiam.

„Skundą atsisakyta priimti atsižvelgiant į tai, kad pareiškėjo skundas yra paduotas praleidus įstatyme nustatytą jo apskundimo terminą, o prašymas jį atnaujinti teismui nėra pateiktas“, – teismo sprendimo nepriimti skundą motyvus nurodė T. Merkevičiūtė.

Šių metų sausį A. Kandrotas-Celofanas buvo nubaustas administracine tvarka, jam buvo skirta 140 eurų bauda. Ji skirta dėl to, jog vyras nevykdė teisėto policijos pareigūnų reikalavimo išlipti iš automobilio bei pateikti dokumentus, o sulaikomas jėga pasipriešino policijos pareigūnams, nelipo iš automobilio, standino rankas, laikėsi įsikibęs į automobilį, nevykdė reikalavimo nesipriešinti.

ELTA primena, kad sausio 15-osios vakarą A. Kandrotas-Celofanas buvo sulaikytas Kaune, Raudondvario plente, policijai vykdant teismo nuosprendį. Tos dienos rytą jam buvo paskelbti du nuosprendžiai finansinių nusikaltimų bylose, jose jis buvo nuteistas kalėti realiomis laisvės atėmimo bausmėmis. A. Kandrotas-Celofanas savo sulaikymą transliavo tiesiogiai, buvo girdėti, kad jis atsisako lipti iš savo automobilio.

Vėliau Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga nustatė, kad, sulaikant nuteistąjį, policijos pareigūnai nesilaikė teisės aktų nuostatų, numatančių informuoti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą apie procesinės prievartos priemonės taikymą nepilnamečio vaiko akivaizdoje.

Skundą atsisakyta priimti atsižvelgiant į tai, kad pareiškėjo skundas yra paduotas praleidus įstatyme nustatytą jo apskundimo terminą, o prašymas jį atnaujinti teismui nėra pateiktas.

Tyrimą atlikusi Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga pažeidimą policijos veiksmuose nustatė kovo 19 d. Tiesa, kaip teigė Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus vyresnioji patarėja Jolita Gritytė, atsižvelgiant į tai, kad policija dėl A. Kandroto-Celofano sulaikymo atliko vidinį tyrimą, nustatė pareigūnų veiksmuose pažeidimą, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus kontrolierė papildomų veiksmų nesiėmė.

„Atsižvelgiant į tai, kad Policijos departamentas, atlikęs vidinį patikrinimą, nustatė minėtą pažeidimą ir ėmėsi atitinkamų priemonių, pavedė pakartotinai supažindinti pavaldžius pareigūnus su teisės aktais, reglamentuojančiais policijos pareigūnų veiksmus, atliekant asmens sulaikymą nepilnamečių akivaizdoje, papildomai kontrolierė neteikė siūlymo dėl nustatyto pažeidimo“, – Eltai teigė J. Gritytė.

Sausio 15 dieną policijai sulaikius ir į Kauno tardymo izoliatorių pristačius A. Kandrotą-Celofaną, kitą dieną vyras, nuotoliniu būdu dalyvaudamas teismo posėdyje riaušių prie Seimo byloje, pareiškė, kad policijos pareigūnai prieš jį smurtavo.

Policijos departamento Imuniteto valdyba įvertino sulaikymo aplinkybes ir ikiteisminio tyrimo dėl pareigūnų veiksmų nepradėjo. Konstatuota, kad pareigūnai tarnybine padėtimi nepiktnaudžiavo.

Apeliacinis teismas šių metų sausį A. Kandrotą pripažino kaltu dėl finansinių nusikaltimų dviejose baudžiamosiose bylose, subendrinus bausmes, vyrui skirta 2 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Jis dabar atlieka bausmę Vilniaus kalėjime.

Anksčiau teistas A. Kandrotas yra vienas iš kaltinamųjų 2012 m. riaušių prie Seimo byloje.

Vyras buvo pranešęs, kad dalyvaus šiemet vyksiančiuose šalies prezidento rinkimuose, tačiau Vyriausioji rinkimų komisija jau du kartus atsisakė registruoti jį prezidento rinkimų kampanijai, mat asmuo negalėjo atsidaryti rinkimams skirtos sąskaitos banke.

A. Kandrotas taip pat skelbė su bendražygiais sukūręs partiją „Mes Lietuva“, tačiau laiku nepateikė steigiamojo suvažiavimo dokumentų, tad Teisingumo ministerija nutarė, kad partija negali būti įregistruota.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietė

Kaunietė portretas
Tas žmogus turi vardą ir pavardę. Nereikia kito žeminti,kad patys neatsidurtumėte jo vietoje.

G

G portretas
Gerai, kad dar yra kas pasako NE

absurdas

absurdas portretas
dell kiekvieno sio tipo pirstelejimo, po straipsni
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių