Teismas: neblaivus vairavęs eksteisėjas A. Daugėla atleistas pagrįstai

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį atmetė už vairavimą išgėrus atleisto Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Arvydo Daugėlos skundą dėl atleidimo iš darbo.

„Liko nepakeistas Vilniaus apygardos teismo sprendimas“, – BNS sakė teismo atstovė Venta Valčackienė.

Pernai gruodį Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad neblaivus darbo dieną vairuojantis ir magistraliniame kelyje sulaikytas tuometinis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas A. Daugėla kėlė pavojų sau ir aplinkiniams, todėl nėra pagrindo jam taikyti švelnesnę atsakomybę nei atleidimas.

A. Daugėla neblaivus prie vairo policijai įkliuvo Kauno rajone, kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda, pernai birželio 1 dieną. Jam nustatytas 1,82 promilės girtumas. Vėliau Seimas atleido teisėją iš pareigų už teisėjo vardą pažeminusį poelgį.

Atleistas teisėjas tvirtino, kad vairavimas išgėrus niekaip nėra susijęs su teisėjo ir teismo pagrindine ir esmine funkcija – teisingumo vykdymu. Jis tikino nepažeidęs teisėjo nepriklausomo, objektyvumo ir nešališkumo, tačiau privataus gyvenimo srityje padarė žmogišką klaidą, dėl kurios nuoširdžiai gailisi.

Vilniaus apygardos teismas tvirtino, kad profesijos atstovams keliamų aukščiausių elgesio standartų, savo profesijos garbę, orumą ir prestižą teisėjai privalo saugoti ne tik vykdydami tiesiogines pareigas.

Atleidus iš pareigų pažeminus teisėjo vardą, A. Daugėla neteko kai kurių garantijų garantijų – teisės į teisėjo pensiją, teisės kandidatuoti į pareigas, kurioms keliami aukšti reikalavimai.

Eksteisėjui pritaikyta ir baudžiamoji atsakomybė – Kauno apygardos teismas balandį už vairavimą išgėrus jam skyrė 5 tūkst. eurų baudą, uždraudė vairuoti pusantrų metų ir konfiskavo automobilį. Šis nuosprendis yra apskųstas, todėl dar neįsiteisėjo. NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių