Teismui skyrus dvigubai mažesnę bausmę Jonavos merui, prokuroras nuosprendžio neskųs

Kaltinimą Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus byloje palaikęs prokuroras nuosprendžio dėl beveik dvigubai mažesnės bausmės neskųs. Jis sako sutinkantis su teismo motyvais.

„Įvertinęs teismo argumentus, aš kaip prokuroras, apeliacinio skundo neteiksiu. Dėl visų kaltinime nurodytų aplinkybių (M. Sinkevičius) pripažintas kaltu“, – Eltai antradienį sakė Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Darius Valkavičius.

Pagal nustatytą tvarką nuosprendį dar gali apskųsti aukštesnysis prokuroras, Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Vitoldas Guliavičius. Su V. Guliavičiumi Eltai nepavyko susisiekti.

M. Sinkevičiaus advokatas Arūnas Petrauskas Eltai sakė, kad nuosprendis bus apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui, prašant klientą visiškai išteisinti.

ELTA primena, kad gegužės 27 dieną Kauno apygardos teismas Jonavos merą M. Sinkevičių pripažino kaltu byloje dėl piktnaudžiavimo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis.

Šalys šį nuosprendį gali apskųsti per 20 dienų.

Politikas nuteistas dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, turto pasisavinimo, jam skirta 12,5 tūkst. eurų baudą, trejiems metams atimti galimybę dirbti valstybės tarnyboje.

Įvertinęs teismo argumentus, aš kaip prokuroras, apeliacinio skundo neteiksiu

Prokuroras D. Valkavičius siūlė teismui skirti beveik dvigubai griežtesnę bausmę – 30 tūkstančių eurų dydžio baudą, o teisę būti išrinktam ir paskirtam į savivaldybės ar valstybės institucijų renkamas, skiriamas pareigas atėmimą skirti penkerių metų laikotarpiui.

Kauno apygardos teismas teigė, kad bausmė skirta mažesnė todėl, kad nuteistasis atlygino žalą, anksčiau nebuvo teistas, charakterizuojamas teigiamai, augina du mažamečius vaikus, dirba ir gauna pajamas. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nebuvo nustatyta.

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų pagrindu M. Sinkevičiui pateikti kaltinimai dėl 2019–2023 m. Jonavos rajono savivaldybės administracijai galimai padarytos 1 tūkst. 487 eurų turtinės žalos.

Kaip teisme anksčiau paskelbė prokuroras D. Valkavičius, siekdamas išvengti asmeninių lėšų panaudojimo, tarybos narys M. Sinkevičius suklastojo 16 vienetų finansinių apskaitų, pateikė jas Jonavos rajono savivaldybės administracijai, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, padarė didelę neturtinę žalą savivaldybei, nes buvo pakirstas pasitikėjimas šia institucija.

Bylos duomenimis, į avanso apskaitas buvo įtrauktas mėnesinis mokestis už „Telia Lietuva“ suteiktas ryšių paslaugas, susijusias su sutuoktinės realiai naudoto abonentinio numerio išlaidas, mėnesinis mokestis už „Telia Play“ internetinės televizijos išlaidas ir mėnesinis mokestis už savo asmeninėms reikmėms įsigytos įrangos – televizoriaus „Samsung“ – išlaidas.

Minėti dokumentai buvo pateikti Jonavos rajono administracijai, siekiant pagrįsti avansu gautą išmoką, skirtą išlaidoms, susijusioms su tarybos nario veikla, kurios negalėjo būti atlyginamos.

Jonavos meras M. Sinkevičius, pernai kilus įtarimams dėl savivaldybės tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimo skaidrumo, paskelbė stabdantis narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje.

Lietuvos savivaldybių asociacija yra laikinai sustabdžiusi M. Sinkevičiaus vadovo šioje asociacijoje pareigas.

ELTA primena, kad visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.NAUJAUSI KOMENTARAI

NUOMONĖ

NUOMONĖ portretas
p.KUR BARTAŠEVIČIUS,KAIP JAUČIASI IŠNIEKINTI VAIKAI,KAIP Jų ŠEIMOS.Kas jiems teikia moralinę ir materialinę pagalbą.

NUOMONĖ

NUOMONĖ portretas
Gėda turėtų būti prokurorams ir teisėjams,kad jie neskiria sisteminių milijoninių vagių nuo padoraus žmogaus neapdairumo.Nejaugi Jūs ponai tarnaujate liber-konserviniams čekistams.O gal Jūs patys esate priklausomi paliktinių svetimų valstybių agentams.Tiesiog Jūsų kategoriški sprendimai smulkmėms[verčia taip dirbti],kad Tauta būtų kvailinama ir nematytų aferizmo,išvogimo ir praskolinimo valstybės.

SCIPAKAS.KAU.

SCIPAKAS.KAU. portretas
Su savais reik kortikem pokeriuka ar trinkute sulosti ir jie neliecemi tiek ziniu
VISI KOMENTARAI 33

Galerijos

Daugiau straipsnių