Už vairavimą išgėrus atleistas teisėjas A. Daugėla prašo grąžinti jį į darbą

Už vairavimą išgėrus atleistas tuometinis Aukščiausiojo Teismo teisėjas Arvydas Daugėla teismo prašo grąžinti jį į anksčiau eitas pareigas.

„Jis mano, kad jo atšaukimas iš pareigų yra nepagrįstas ir dėl to vyksta ginčas“, – BNS sakė vienas A. Daugėlos advokatų Tomas Bagdanskis.

Pasak advokato, šioje byloje keliamas klausimas, ar teisėjui pritaikyta proporcinga atsakomybė.

„Žiūrint per teisingumo vykdymo prizmę, yra labai svarbu, jeigu ir buvo pažeidimas, ar jis susijęs su teisėjo priimamais sprendimais, ar daugiau asmeniniu gyvenimu. Reikia vertinti, dėl ko atsitiko“, – sakė T. Bagdanskis.

Jis mano, kad jo atšaukimas iš pareigų yra nepagrįstas ir dėl to vyksta ginčas.

A. Daugėla yra sakęs, kad sėsdamas prie vairo jautėsi blaivus, nors dėl asmeninės stresinės situacijos kelias dienas iki įvykio vartojo alkoholį.

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį ėmėsi bylos, joje A. Daugėla padavė į teismą Teisėjų tarybą, Seimą, prezidentą dėl atleidimo iš darbo.

Šiemet birželį Teisėjų taryba per neeilinį posėdį vieningai pritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui atleisti iš pareigų neblaivų vairavusį tuometinį Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją A. Daugėlą. Kelyje sustabdytam teisininkui policija nustatė 1,82 promilės girtumą.

Už tai, kad teisėjas būtų atleistas kaip savo poelgiu pažeminęs teisėjo vardą, balsavo visi 16 tarybos narių.

Jo advokatai prašo laikinai sustabdyti A. Daugėlos civilinės bylos nagrinėjimą ir kreiptis į Konstitucinį Teismą išaiškinimo dėl teisės normų konstitucingumo. Jie cituoja kitų teismų sprendimus, kuriais buvo sustabdytos nusikaltimais įtartų Apeliacinio ir Aukščiausiojo teismų teisėjų atleidimo bylos.

Bylą nagrinėjanti teisėja Laima Ribokaitė ieškovo advokatų prašymu prijungė Teisėjų tarybos nutarimą dėl Vilniaus miesto apylinkės teisėjo Mindaugo Striauko atvejo. Šis teisėjas taip pat neblaivus buvo sulaikytas prie vairo, tačiau jis nebuvo atleistas iš pareigų.

2020 metų gegužės 19-osios rytą šiam teisėjui policija nustatė 0,61 promilės girtumą.

Po šio įvykio prezidentas kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl patarimo atleisti M. Striauką iš pareigų pažeminus teisėjo vardą, tačiau taryba nepritarė atleidimui.

Baudžiamoji byla dėl A. Daugėlos vairavimo išgėrus jau yra perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui, ji bus pradėta nagrinėti gruodį.

A. Daugėla trejus metus yra dirbęs policijos tardytoju, 29 metus ėjo teisėjo pareigas, buvo Klaipėdos apygardos teismo skyriaus pirmininkas, vėliau – šio teismo vadovas.

Eksteisėjo advokatai sako, kad M. Striaukas, priešingai nei A. Daugėla, neprarado socialinių garantijų.NAUJAUSI KOMENTARAI

MILDAŽYTĖ gėrė su " kolumbais", o

MILDAŽYTĖ  gėrė su " kolumbais", o portretas
DAUGĖLA vienas

nu taip

nu taip portretas
jei Mildažytei leido grįžt,tai kodel Daugela kitoks

Parašykit geriau,

Parašykit geriau, portretas
kai jis jau bus grąžintas į darbą. Juk taip ir bus?..
VISI KOMENTARAI 18

Galerijos

Daugiau straipsnių