Klaipėdoje – M. Levickio turo „Cinema Sounds Tour“ premjeros triumfas

  • Teksto dydis:

Prestižiniuose Europos klasikinės muzikos apdovanojimuose „Opus Klassik“ metų instrumentalistu pripažintas akordeonininkas Martynas Levickis šeštadienio vakarą triumfavo Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Įspūdingu koncertu prasidėjo jo ir kamerinio ansamblio „Mikroorkéstra“ turas „Cinema Sounds Tour“.

Žiūrovai gavo progą pasimėgauti išskirtine dviejų dalių programa, kurioje – muzikos hitai iš geriausių Holivudo filmų. Vienas kūrinių – lietuviškas, jis skamba tarptautinės sėkmės sulaukusiame režisierės Marijos Kavtaradzės filme „Tu man nieko neprimeni“. Tai – Monikos Liu daina „Troškimas“. Scenos diva šį kūrinį atliko pati.

„Mečiau visus kitus darbus, kai gavau šį pasiūlymą, nes nuo senų laikų labai žaviuosi Martynu, jo talentu. Man atrodo unikalus visas šis reiškinys, aš tai labai vertinu ir gerbiu visus muzikantus, kurie pasirodo šioje scenoje. Tiesiog nepaprastai gera stovėti greta tokių žmonių. Man to labai trūksta, todėl džiaugiuosi galėdama būti šios programos ir šios komandos dalimi. Tai, kas čia vyksta, yra labai gražu ir labai gerai, – po pasirodymo kalbėjo Monika Liu, kartu atskleisdama, kad jos teta yra akordeonininkė, o pati Monika kitados mokėsi groti smuiku, yra griežusi solo su orkestru. – Todėl prisiliesti prie tokių koncertų yra nepaprastai malonu... Man gera dirbti su gražiais žmonėmis ir gerais muzikantais. Jei yra tokių progų, galbūt kažką gerai darau gyvenime?“

Monikos ir Martyno dueto atliekamus kūrinius „Troškimas“ ir „Shallow“ publika maudė ovacijose, jų negailėjo viso koncerto metu ir finale kolektyvui neleido nulipti nuo scenos. Plojimams ilgai netylant, M. Levickis ir „Mikroorkéstra“ grįžo ir surengė ugningą diskoteką, atlikdami kūrinį „Popcorn“, kuris prieš savaitę TV3 šou „Lietuvos talentai“ eteryje užkūrė ir teisėją Marijoną Mikutavičių – šis tiesiog nenustygo savo kėdėje.

 

 

Koncerto pabaigoje Martynas šlovino orkestro muzikantus, kurie, pasak maestro, kiekvieną kūrinį išmoko mintinai, todėl visą programą galėjo atlikti be natų. Tai suteikė galimybę laisvai judėti ant scenos, atlikti choreografinius judesius, leistis į nuotykį drauge su Rožine Pantera, Liūtu Karaliumi, Adamsų šeimynėle, Karibų piratais, „La La Land“ herojais ar Amelija iš Monmartro, žengti iškelta galva su Gladiatoriumi, dalytis įtarimais su Džeimsu Bondu, išrėkti viską, dėl ko skauda, su Mulenružo Roksana ar išpažinti savo nuodėmes drauge su Krikštatėviu. Į šių ir kitų kino filmų personažų aplinką koncerto metu įtaigiai perkelia ne tik puikiai pažįstama muzika, bet ir įsimintinas šviesos bei vaizdo ekranų dailininkų darbas.

 

 

Net ir šventiniam vakarui pasibaigus, publika neskubėjo skirstytis: kai kurie žiūrovai liko arenos salėje, norėdami dar kelias minutes apmąstyti visą skoningą, kokybišką ir puikiai skambantį koncertą.

 

 

Tai buvo tik pirmasis „Cinema Sounds Tour“ pasirodymas. Šį sekmadienį, gruodžio 17 d. M. Levickis su „Mikroorkéstra“ pasirodys Šiaulių arenoje, gruodžio 18 d. – Kauno „Žalgirio“ arenoje ir gruodžio 19 d. – Vilniaus koncertų salėje „Compensa“.

Bilietus platina www.medusa.ltNAUJAUSI KOMENTARAI

Manau

Manau  portretas
esate ligonis . Gydykis reikėtų nuo " asociacijų " . Patryyyjotas - ydyyyyjotas ...

MANAU

MANAU portretas
NEJUOKINKIT, Akordeonas asocijuojasi su CCCP. tEN LABAI MEGO ŠITAS DUMPLES

Lietuvis

Lietuvis portretas
o cia kur tas 'turas" anglijoje ar dar kur ,kad ne Lietuviskai?
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių