Klaipėdos muzikinio teatro sezono pradžiai – ypatinga simfoninio orkestro programa

  • Teksto dydis:

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras tęsia gražią tradiciją: spalio 1-ąją 15 val. unikalios akustikos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Klaipėdos fakulteto koncertų salėje skambės ypatinga teatro simfoninio orkestro programa, kviečianti klausytojus kartu švęsti Tarptautinę muzikos dieną ir pradėti naują teatro sezoną.

37-ojo teatro sezono pradžios koncerto programoje – dviejų kompozitorių romantikų sukurti monumentalūs simfoninės muzikos opusai iš pasaulio klasikos lobyno, teatro orkestro interpretuojami pirmą kartą. Teatro vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis įsitikinęs: orkestro patirtis ir branda leidžia imtis vis sudėtingesnių kūrinių partitūrų ne vien iš muzikinio teatro repertuaro, jos orkestrui – lyg profesinį augimą skatinantys vitaminai.

Koncerto programoje skambės čekų nacionalinės muzikos pradininko Bedřicho Smetanos simfoninė poema „Vltava“ ir vokiečių kompozitoriaus Johanneso Brahmso Pirmoji simfonija c-moll.

„Tiek B. Smetanos „Vltava“, tiek J. Brahmso Simfonija Nr. 1 c-moll – kūriniai iš pasaulio klasikinės muzikos lobyno. Pasirinkau šiuos kūrinius neatsitiktinai, kiekvienas jų turi savo istoriją ir priežastį, dėl ko, mano manymu, orkestrui svarbu juos atlikti. Nepaprastai džiaugiuosi, kad turime galimybę keliskart per sezoną griežti simfoninę muziką. Tai suteikia orkestrui pasitikėjimo ir galimybių įgyvendinti profesinius iššūkius. Nesirinkčiau tokių sudėtingų kūrinių, jei manyčiau, kad orkestras nepajėgus jų atlikti. Anaiptol. Tokių monumentalių kūrinių atlikimas suteikia profesinį pasitenkinimą ir atskleidžia orkestro galimybes ne tik griežti spektakliuose, bet ir koncertuoti kaip simfoniniam orkestrui. Tai labai svarbu ir brangu. Tad šįkart sezono atidarymo koncerto programoje – du nepaprasto grožio kūriniai. Juos abu orkestras atliks pirmą sykį. Tai geriausia dovana Tarptautinės muzikos dienos proga ir klausytojams, ir pačiam orkestrui“, – teigė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis dirigentas T. Ambrozaitis.

Sezono pradžios koncertui neatsitiktinai pasirinkta LMTA Klaipėdos fakulteto koncertų salė. „Tai puiki vieta skambėti orkestro, choro ar vargonų muzikai ir ne tik jai. Man ir orkestrui visada didelis malonumas griežti šioje salėje, ir galiu patikinti, kad čia tvyranti aura padeda visiems, kas čia muzikuoja – ar tai būtų orkestras, ar solistai, ar vokalistai. Čia atliekama muzika visada skamba puikiai. Tikiuosi, kad tęsime koncertus šioje salėje, kad ši tradicija išliks ir ateityje“, – sakė T. Ambrozaitis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių