Po rekonstrukcijos atidarytas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras

  • Teksto dydis:

Klaipėdoje šeštadienio vakarą gala koncertu atidarytas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.

„Siekiame, kad Klaipėdos kultūrą reprezentuojantis Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras taptų šalies kultūros vartais į pasaulį“, – atidaryme kalbėjo teatro vadovė Laima Vilimienė.

Renginyje dalyvavo kultūros ministras Simonas Kairys, Klaipėdos miesto metas Arvydas Vaitkus, svečiai iš kitų Lietuvos teatrų, koncertinių organizacijų, kultūros įstaigų, atvyko ir svečiai iš kitų Europos teatrų.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras atveriamas po daugiau kaip penkerius metus trukusios rekonstrukcijos, kurios metu viena pastato dalių buvo nugriauta ir iškilo naujas statinys. Rekonstruota ir likusi senoji pastato dalis.

Siekiame, kad Klaipėdos kultūrą reprezentuojantis Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras taptų šalies kultūros vartais į pasaulį.

Anot teatro vadovybės, planuota, kad rekonstrukcija atsieis apie 23-24 mln. eurų, tačiau dėl infliacijos, Rusijos karo Ukrainoje, COVID pandemijos, kilusių logistinių iššūkių ji atsiėjo dvigubai daugiau – 49,4 mln. eurų.

Teatro plotas išaugo dvigubai ir siekia apie 9 tūkst. kv. metrų. Anksčiau vienintelė teatro salė talpino apie 500 žiūrovų, dabar didžiojoje salėje grojant orkestrui tilps apie 670 svečių, o mažesnėje – apie 160.

Norintiems apsilankyti teatre, jau numatyti renginiai nuo balandžio pabaigos. Nors iki šiol planuota pastatyti požeminę automobilių statymo aikštelę po Atgimimo aikšte, jos nesant, automobilius žiūrovai gali statyti Danės gatvėje, kurioje eismas performuotas į vienos krypties, o mašinų statymas numatytas įstrižai.

Dabartinis muzikinio teatro pastatas iškilo sovietmečiu, pirminė jo paskirtis buvo Klaipėdos kultūros rūmai. Rūmus 1956–1959 metais suprojektavo kaunietis architektas Algimantas Mikėnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Econ

Econ portretas
Kaip uz 49 lemus prožikai per pigūs atrodo

Filosofas

Filosofas portretas
Elegantiškas komunistas keistas darinys nei buržujus nei grynas komunistas kaip save išstato

GGG

GGG portretas
Tai foto reportažas apie tetra ar apie ka???
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių