Veiklos uostamiesčio senjorams – meno erdvėse

Kiekvieną ketvirtadienį Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC) vyksta renginys „Meno ketvirtadieniai senjorams“, skirti garbaus amžiaus klaipėdiečiams. Nuo spalio startavęs projektas sudomino jau nemažai gyventojų, kurie šių susitikimų metu ne tik bendrauja, susipažįsta su įvairiais meno kūriniais, bet ir patys išbando piešimo technikas ar kitokias įdomias veiklas.

Susitikimus vedanti menininkė ir pedagogė Liuda Liaudanskaitė pasakojo, kad susirenka ir nemažos grupės žmonių.

„Susirenka senjorai ir senjorės, skaičius būna iki dešimt, būna per 20, labai skirtingai. Pirmiausia aš pati pasižiūriu visas ekspozicijas su paruoštu gidu, kuratoriumi arba savarankiškai. Mane tai įkvepia užsiėmimui. Jis turi būti įdomus ir man pačiai“, – sakė pašnekovė.

Vienas neseniai vykusių užsiėmimų – kaligrafijos mokymasis plunksna, teptuku. Taip pat bandymai fotografija.

„Geros emocijos išsinešamos. Nors vieną kartą į mėnesį KKKC keičiamos visos ekspozicijos, mes vis tiek renkamės susitikimui. Vieną spalio ketvirtadienį buvome Prano Domšaičio galerijoje, pasižiūrėjome porą ekspozicijų“, – pažymėjo L. Liaudanskaitė ir pridūrė, kad kartais dėl keičiamų ekspozicijų tenka aplankyti ir daugiau meno erdvių, esančių uostamiestyje.

Šiandien senjorai keliaus į Klaipėdos savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus galeriją apžiūrėti šiemet į amžinybę iškeliavusio tapytojo Dano Andriulionio parodą.

Pažymima, kad užsiėmimų temą padiktuoja patys kūriniai, tad apie juos susitikimų metu ir diskutuojama.

„Tiesiog labai gera atmosfera. Užsiėmimų temą diktuoja ekspozicijų turinys. Man smagu, kad ne aš viena mėgstu leisti laiką parodų erdvėse“, – kalbėjo L. Liaudanskaitė.

Kiek truks užsiėmimai – kol kas nežinia. Tai veikiausiai priklausys nuo pačių klaipėdiečių aktyvaus lankymo.

Susitikimai su senjorais vyksta kiekvieną ketvirtadienį, 11 val., KKKC Parodų rūmuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

tai kiek

tai kiek portretas
tu užsiėmimu ieina i vieną pinigu nusirašymo projekteli?

Kaunas

Kaunas portretas
Kodėl Kaune nėra sinjoram tapybos užsiėmimų ?

Chi

Chi portretas
Įdomu, jei nieko nenusimanau mene, ar irgi galiu ateiti, ar nesišaipytų kiti?
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių