Ant SGD laivo „Independence“ – vėtrungė su svarbiausiomis šalies laisvei datomis

Po maždaug mėnesį trukusios apžiūros ir remonto Danijoje į Klaipėdą grįžusio suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivos-saugyklos „Independence“ korpusą paženklino vėtrungė su šalies laisvei svarbiausiomis pastarojo šimtmečio datomis.

31 metro ilgio ir 8 metrų aukščio vėtrungės simbolis ženklina Vasario 16-osios Valstybės atkūrimo akto pasirašymą, 1944–1953 metų antisovietinį partizaninį pasipriešinimą, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veiklą, Sausio 13-osios įvykius, šalies įstojimą į NATO ir Europos Sąjungą bei „Independence“ prisišvartavimą Klaipėdos uoste.

„Tai yra mūsų pagrindiniai žingsniai arba tarpiniai etapai einant link nepriklausomybės ir ją užtikrinant“, – žurnalistams pirmadienį Klaipėdoje sakė SGD terminalo operatorės „KN Energies“ vadovas Darius Šilenskis.

Jo teigimu, gruodį laivą „Independence“ perėmus iš jį nuomojančios Norvegijos bendrovės „Hoegh LNG“ ir jame iškėlus Lietuvos vėliavą, laivo gale esantį užrašą „Singapore“ (Singapūras – BNS) pakeis užrašas „Klaipėda“.

Pažymint „Independence“ įplaukimo į Klaipėdos uostą dešimtmetį bei gruodžio 6 dieną planuojamą jo perėmimą Lietuvos nuosavybėn atsiradusi vėtrungė sukurta bendradarbiaujant meistrui Vaidotui Bliūdžiui, istorikui Norbertui Černiauskui bei menininkui-muralistui Arturui Širinui.

„Jeigu mes kalbame apie laisvę, nepriklausomybę, turime apimti įvairias sritis, įvairias sferas – ne tik politines. Man atrodo, kad labai gerai jos visos ir sugula: ir svarbiausias dokumentas, ir svarbiausias mūsų pasipriešinimas, karas, ir svarbiausia pergalė, ir svarbiausias geopolitinis žingsnis, ir galiausiai toks strateginis energetinis žingsnis“, – žurnalistams Klaipėdoje teigė N. Černiauskas.

„Šiandien matome už mūsų stovintį visos Lietuvos laivą. Kas geriau, jeigu ne vėtrungė, turėtų atspindėti šitą ženklą“, – sakė vėtrungių meistras V. Bliūdžius.

„Independence“ į Klaipėdą grįžo sekmadienio pavakarę.

„KN Energies“ laivą „Independence“ iš jį nuomojančios Norvegijos bendrovės „Hoegh LNG“ įmonės planuoja perimti šių metų pabaigoje – laivas bus registruojamas Lietuvos jūrų laivų registre, gruodį jame bus iškelta Lietuvos vėliava.NAUJAUSI KOMENTARAI

>>tai

>>tai portretas
Gailiai viauksi jau antrą ar trečią kartą tą patį komentą,ofšorini vatinika,cha....

tai

tai portretas
> Nepriklausomybė? Kada sumokėjo? Laivas norvegų, akcininkai paslaptis, milijardai srūva į ofšorines sąskaitas, už nuoma sumokama tris kartus daugiau nei laivo kaina, o už geldos remontą kažkodėl moka lietuviai .

Nepriklausomybė? Nejuokinkit

Nepriklausomybė? Nejuokinkit portretas
Ar dera angliškas Nepriklausomybės PAVADINIMAS su etninėmis vėtrungėmis? Gal tas dujų laivas pagaliau gali būti vadinamas ne aingliškai, jei už jį sumokėjome ir įsigydami dar baisesnius pinigus mokėsime? Ar įgula šio laiva pagaliau taps LIETUVIŠKA, ponai globalistai?
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių