Ar įmanoma Palangoje pavalgyti pigiau?

  • Teksto dydis:

Kainos vasaros sezonu Palangoje kaip kasmet – stebina, nors verslininkai teigia kainų nekėlę, o jei ir kėlę – minimaliai. Kur Palangoje pigiau pavalgyti, kad netektų už šaltibarščių dubenėlį pakloti 12 eurų, ir kokios vasaros tikisi Palangos verslininkai? Apie tai – LNK reportaže.

„Ieškojome šaltibarščių už 9 eurus, bet radome už 2,90“, – džiaugėsi laimikiu dvi Palangos lankytojos.

Šaltibarščiai už 9 eurus, cepelinai – už 10 eurų Palangoje – realybė, o legenda byloja, kad cepelinai kai kur ir 14 eurų siekia. Tačiau verslininkai ginasi: „Ateina tokiom didelėm akim: tai pas jus irgi šaltibarščiai 12 eurų? Sakau, jūs man parodykit vietą, kur 12 eurų šaltibarščiai, aš pats eisiu jų paragauti, iš kokių Alpių karvių pieno padaryti jie. Ne, pas mus normalios kainos, jos nepakito – praeitų metų. Šaltibarščiai – 4 eurai su trupučiu. Sakau, pas mus, ponas, kiaulienos šašlykas 11 eurų. Pas mus nepakito kainos, pas mus tobula“, – pasakojo gerai nusiteikęs Kęstutis Blažys, kavinės „Jūros akis“ administratorius.

Restorano „Vila Gražina“ vadovė Laima Mazukrevičienė tikino, kad kainų nekėlė. „Ne, šį sezoną nekėlėme visiškai. Liekame su praeitų metų kainomis. [...] Darome akcijas, 30 proc. visam dienos meniu. Bandome šitaip, kad visiems būtų gerai“, – sakė pašnekovė.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

„Labai minimaliai, bent jau mūsų kavinėje. Po 50 ct. Tikrai labai mažai“, – atskleidė „Pajūrio žibinto“ darbuotoja Danguolė Kasparė.

„Mes nedidinome kainų, PVM pakilo, bet kol kas nusprendėme palikti (buvusias) kainas ir žiūrėsime, kaip bus. Mes dirbame visus metus, be abejo, vasarą visi čia nori užsidirbti, toks yra tikslas, o žiemą, kai geri orai savaitgaliais, tikrai yra žmonių, ir smagu, ir galima užsidirbti“, – pozityviai nusiteikusi kalbėjo „Čagino restorano“ vadovė Laura Raupelienė.

Tačiau kai kurie dalykai Palangoje nesikeičia – karštas vafliukas su šokoladu čia kainuoja nuo 3,5 iki 4 eurų. Tokia kaina laikosi jau kelerius metus.

Pernai buvo pigiau, šiemet brangiau.

Dar viena nemirštanti klasika: verslininkai jau žino, kad dėl prastos vasaros verks. „O kada jie neverkė? Klausimas – kada? Lietuvių bruožas. Gauni tūkstantį, o kodėl ne du? Kodėl ne tris? Visada verkiame, mūsų tauta tokia nuo prigimimo. Neduok pakalbėt, duok paverkti“, – šmaikštavo restorano administratorius Kęstutis.

Nors yra ir prieštaraujančių jo nusistatymui. „Manau, kad neturėtume verkti, nes vasara numatoma graži [...]. Mes gal neverksime, priklausys nuo oro“, – sakė restorano „Vila Gražina“ vadovė. „Kaip galima liūdėti, kai dar sezonas neprasidėjo? Kai dar nėra gerų orų, nėra žmonių. Viskas normalu, tendenciškai taip ir turi būti, – sakė „Čagino restorano“ vadovė. Paklausta, kokios vasaros tikisi, neslėpė: – Be abejo, kuo šiltesnės [...]. Palanga yra kurortinis miestas, tik nuo orų mes priklausome. [...] Nėra gerų orų – nėra žmonių.“

Verslininkai laukia liepos–rugpjūčio poilsiautojų, pasirodo, atostogaujantys birželį ne cepelinų ar šaltos sriubos nori. „Daugiau linksminasi, mažiau valgo“, – juokėsi „Senosios Hansos“ vadovė Vilma Servaitė.

„Pernai buvo pigiau, šiemet brangiau, – nenudžiuginta pakilusių kainų sakė pakalbinta Palangos lankytoja. Kas pabrango? – Viskas“, – tikino ji.

Tačiau ne visi nusivylę Palangos siūlomais malonumais. „Koncertų daug, kaina normali. Eisime į spektaklį. Nusipirkome už 20 eurų į Koršunovo spektaklį. Vilniuje nerasi tokių kainų. Važiuokite į Palangą!“ – ragino geros nuotaikos nestokojanti moteris.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tam

Tam  portretas
kur pritaria. Nebūtinai taupyti, bet mokėti 14 eurų už šaltibarščius ar cepelinus tai jau lupikavimas. Birštone prieš kelis metus už bulvinius blynus sumokėjau 9 eurus. Šiaip tikrai didelė kaina, kad ir ką berašytumete.

pritariu

pritariu portretas
Lytūvys: atostogu metu reikia taupyti ir badauti.

Anonimas

Anonimas portretas
IMANOMA ! is vis NEvaziuoti i VAGIU kampeli 2
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių