Atgimimo aikštėje – trispalvių jūra

Lietuvos valstybės atkūrimo diena, Vasario 16-oji, penktadienį, jaukiai ir nuoširdžiai paminėta Atgimimo aikštėje. Šįkart nebuvo Klaipėdos karinės įgulos parado, tačiau šventėje dalyvavo Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras.

Vasario 16-osios šventė Klaipėdoje prasidėjo mišiomis Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje, kur tikintieji meldėsi už Tėvynę ir jos geradarius.

Vidurdienį Atgimimo aikštėje gausiai susirinkus šimtams klaipėdiečių, pasipuošusių lietuviška atributika, buvo sugiedota Tautiška giesmė ir pakelta Lietuvos valstybinė vėliava, kurią garbė šįkart pakelti buvo suteikta Arvydui Urbiui.

„Tegul 1918-aisiais suskambėjęs laisvės varpas primena apie lemtingą posūkį valstybingumo link, simbolizuojantį mūsų tautos stiprybę ir pilietiškumą. Ši diena tepažadina kiekvieno mūsų širdyse įkvėpimą didžiuotis šalies istorine praeitimi, kovotojais už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę“, – kalbėta Atgimimo aikštėje.

Kaip ir kasmet iškilmingoje ceremonijoje „Už metų darbą Klaipėdai“ buvo įteiktas miesto simbolis – uostamiesčio vėliava.

Ši diena tepažadina kiekvieno mūsų širdyse įkvėpimą didžiuotis šalies istorine praeitimi, kovotojais už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.

Šįkart jos nusipelnė verslininkas Augustinas Jankevičius ir paramos fondo „Augustus“ vadovas A. Urbis, kurių pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai pastatai, o viename jų įkurtas istorinių automobilių muziejus.

Sunykusį kompleksą ėmėsi globoti miesto istorijai neabejingi piliečiai, negailėję asmeninių lėšų ir pastangų.

„Linkiu mums visiems būti labiau vieningais. Žodžiai „Vienybė težydi“ – yra mūsų mūsų himne. Mūsų vienybė visai neseniai, prieš kelis dešimtmečius leido atsikovoti laisvę. Linkiu mums visiems tausoti ir mylėti lietuvių kalbą, kuri yra mūsų turtas ir mūsų valstybės identitetas“, – Atgimimo aikštėje susirinkusiems klaipėdiečiams kalbėjo Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Martynas

Martynas portretas
Suaugę Lietuvos vyrai - kaip galima giedant kartu Himną, nenusiimti kepurių - reiškia, ta Vasario 16d. Šventė jums nieko nereiškia, ją jums kažkas padovanojo. Reiškia, kad taip lygiai jūs rodote blogą pavyzdį vaikams ir anūkams.

R

R  portretas
Ganos vėliava irgi trispalvė, ir spalvos tokios pačios.

Senukas

Senukas portretas
Puoselet kalba gerai a puoselet laisve?
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių