Bibliotekos kiemelyje – eglučių įžiebimo šventė

Uostamiestis pamažu ruošiasi Kalėdoms. Apie tai byloja šiemet dešimtąjį jubiliejų švenčiantis renginys – Kalėdų eglučių įžiebimo šventė, šį vakarą vykusi Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Saulės kiemelyje.

Iš viso sužibo rekordinis originaliai sukurtų eglučių skaičius – net 44.

Jas kūrė įvairios verslo įmonės, lopšelių-darželių, progimnazijų, aukštųjų mokyklų ir kitos kūrybiškumo nestokojančios komandos.

Šiemet pirmą kartą pastatytas kupolas. Į jį užėję šventės dalyviai buvo kviečiami pasivaišinti karštaisiais gėrimais – pasiflorų limonadu, citrinų arbata arba punču.

Kitomis dienomis, iki pat sausio pradžios, kupolas pasitarnaus ir kaip kalėdinės nuotaikos kūrėjas – jame apsilankiusieji išgirs skaitomų pasakų įrašus.

Trečiadienio vakarą mažuosius šventės dalyvius džiugino Hanso Christiano Anderseno pasakos „Sniego karalienė“ Varno personažu persirengęs Klaipėdos dramos teatro aktorius Vaidas Jočys.

„Aš esu pasiųstas čia, į I. Simonaitytės bibliotekos šventinį kiemelį, pačio Kalėdų Senelio. Šiais metais jis labai užsiėmęs, tad siunčia visus, ką pažįsta“, – vaikų dėmesį patraukė Varnas.

Jis ragino vaikus atspėti, kiek iš viso eglučių yra kiemelyje. Vieni spėjo, kad 15, kiti – 100, o vienas vaikas tikino garantuojantis 20 eur, kad kiemelyje – 20 eglučių, dar kiti vaikai skaičių bandė sužinoti iš savo tėvelių.

Kadangi nė vienas neatspėjo, Varnas atskleidė, kad iš viso yra 44 eglutės, sukurtos jau ketvirtus metus laikantis tvarumo idėjų.

Renginio pabaigoje, suskaičiavus nuo vieno iki penkių eglutės buvo įžiebtos.

Skelbiama, kad visą mėnesį, nuo gruodžio 6 iki sausio 6 d. į kiemelį užsukę lankytojai galės ne tik pasigrožėti meniškomis eglutėmis, bet ir balsuoti už labiausiai patikusias. Tą padaryti galima bibliotekos registratūroje arba interneto svetainėje www.egluciukiemelis.lt.

Taip pat pažymima, kad eglučių įžiebimas – ne vienintelis renginys. Visą gruodį I. Simonaitytės bibliotekoje vyks įvairūs renginiai – edukaciniai užsiėmimai, koncertai, spektakliai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kur eglutės?

Kur eglutės? portretas
Galėtų juk ir Kauno gatvės padalinio biblioteka eglutėme ar dviem pasipuolšti? Bet puošiasi 'automibiliais", branngiais, dideliais, sustatytais prieš biblioteką nemokamai. . Ar jie tų jaunučių bibliotekos darbuotojų? Tikrai, ne...

Ne i tema

Ne i tema portretas
Kodel ant muzikinio teatro laikrodis neveikia? Kada sutaisys, turetu buti dar garantinis?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių