Daugiau šviesos Klaipėdos pakraščiuose

  • Teksto dydis:

Šiemet UAB „Klaipėdos paslaugos“ savo lėšomis atnaujino gatvių šviestuvus uostamiesčio nuošalesniuose kvartaluose: Rimkuose, Tauralaukyje, Giruliuose bei ant Mokyklos g. tilto per Dangės upę. Vos per kelis mėnesius įrengti 333 naujo tipo LED šviestuvai, kurie, lyginant su senaisiais, sutaupys apie 40 proc. apšvietimui sunaudojamos elektros energijos.

„Rimkų kvartale, kur jau pakeisti visi gatvių šviestuvai, dar šiemet įjungsime ir išmaniąją apšvietimo valdymo sis-temą. Tuomet kiekvieną šviestuvą galėsime valdyti atskirai. Pavyzdžiui, nakties metu, kur nėra intensyvaus apšvie-timo poreikio, galėsime sumažinti šviesos ryškumą. Mažiau šviesos – mažesnės sąskaitos už elektrą“, – pasakojo Dainius Petrauskas, UAB „Klaipėdos paslaugos“ Gatvių infrastruktūros departamento direktorius.

Kaip aiškino departamento vadovas, uostamiestyje jau yra keletas tokių vietų, kur nuo vidurnakčio iki 5 valandos ryto LED šviestuvų galia sumažinama perpus. Taip ženkliai taupomos bendrovės ir miesto lėšos mokant už elektros energiją.

Vienas naujas LED šviestuvas kainuoja apie 200 eurų. Tačiau juos įrengiant dar patiriamos papildomos išlaidos apšvietimo projektavimui, montavimui, valdymo sistemų įsigijimui, autobokštelių įsigijimui ar nuomai.

„Klaipėdos apšvietimo sistemų atnaujinimui, didesniems projektams, stengiamės išnaudoti Europos Sąjungos skiriamą finansinę paramą. Tačiau šįkart, tvarkant nedideles miesto kvartalų atkarpas, investavome bendrovės lėšas. Džiugu, kad Klaipėdoje perkopėme simbolinę ribą – mieste jau šviečia daugiau naujų LED šviestuvų nei senų, su natrio lempomis“, – sakė Vaidas Ramanauskas, UAB „Klaipėdos paslaugos“ generalinis direktorius.

Skaičiuojama, jog „Klaipėdos paslaugos“ uostamiestyje eksploatuoja 22 384 gatvių šviestuvus iš kurių 11 194 yra naujos kartos ekonomiškieji LED tipo.

Nuo 2021 m. investuodama į naujus šviestuvus Klaipėdos miesto savivaldybei priklausanti bendrovė metinį elektros energijos suvartojimą sumažino apie 2 mln. kWh, skaičiuojant šiandieninėmis kainomis tai būtų apie 400 tūkst. eurų. Per šį laikotarpį Klaipėdoje sumontuota daugiau nei 2 tūkst. LED šviestuvų.

2024 m. UAB „Klaipėdos paslaugos“ įrengti šviestuvai:

Rimkų g. 54 vnt.

Tiesioji g. 31 vnt.

Kraštinė g. 7 vnt.

Lanko g. 39 vnt.

Skautų g. 21 vnt.

Stovyklos g. 15 vnt.

Drebulių g. 26 vnt.

Ringelio g. 76 vnt.

Skroblų g. 22 vnt.

Mokyklos g. (tiltas per Dangės upę) 42 vnt.NAUJAUSI KOMENTARAI

Marijus

Marijus portretas
Tik pietinėje miesto dalyje chroniškai tamsa uzslenka...

Iš  portretas
Savo algų viską padarė ane

Tomas

Tomas portretas
Šaunuoliai gatvių apšvietimo darbuotojai ir inžinieriai. Puikiai paisdarbavote. Taip ir toliau.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių