Tarp idėjų gyvenamajai aplinkai Klaipėdoje gerinti – laisvė Tilžės gatvei

Trečius metus iš eilės uostamiesčio gyventojai siūlė idėjas gyvenamajai aplinkai gerinti. Šįkart jų sulaukta apie 40, tačiau bent pusė pasiūlymų dėl įvairių priežasčių atmesta. Labiausiai patikusias idėjas rinks miestiečiai balsuodami. Už patraukliausių gyventojams idėjų įgyvendinimą bus sumokėta 100 tūkst. eurų.

Dalyvaujamasis biudžetas klaipėdiečiams suteikia teisę patiems spręsti, kaip išleisti dalį miesto biudžeto lėšų.

Svarbiausia yra sugalvoti patrauklią, kitų bendruomenės narių palaikymo vertą idėją, kaip pagerinti viešą infrastruktūrą gyvenamoje aplinkoje, o laimėjusio pasiūlymo įgyvendinimu pasirūpins miesto savivaldybė.

Dalyvaujamojo biudžeto principas ir yra tam, kad žmonės įsitrauktų į procesą. Jie turi ne tik teikti idėjas, bet ir patys aktyviai už jas balsuoti, jei nori, kad jų gyvenamojoje aplinkoje jos būtų įgyvendintos.

Klaipėdiečiai iki spalio vidurio savivaldybei teikė projektų idėjas, kaip pagerinti aplinką.

„Šįkart sulaukėme 40 pasiūlymų, tik ne visi jie buvo kokybiški, tad realiai bus balsuojama už 19–20. Buvo nelabai logiškų siūlymų, pavyzdžiui, nuimti kažkur kažkokius ženklus, be jokių paaiškinimų, kiti siuntė savo idėjas, bet nenurodė net preliminarios sąmatos. Kelis pasiūlymus atsiuntė pasibaigus idėjų registravimo terminui. Nepaisant to, lyginant su ankstesniais metais, šiemet pasiūlymų sulaukta ketvirtadaliu daugiau, tikimės, kad ir balsuojančiųjų bus daugiau“, – teigė projektą kuruojantis Klaipėdos savivaldybės vyriausiasis patarėjas Deividas Petrolevičius.

Pasiūlymų sulaukta iš visų Klaipėdos gyvenamųjų rajonų – nuo Melnragės iki Smeltės kvartalo.

Žmonės nori poilsio vietų, atgaivinti Smeltalės upelio krantines, įrengti lauko žaidimų stalus Sąjūdžio parke.

Paupių bendruomenė norėtų namų. Melnragės parko Odesos promenadai reikėtų apšvietimo, Tauralaukiui – Trispalvės tako.

Tarp pasiūlymų yra ir noras, kad būtų įrengtas pietinis Klaipėdos aplinkkelis, o viena idėja pavadinta „Laisvė Tilžės gatvei“ – siūloma Tilžės gatvėje ties geležinkeliu panaikinti „Stop“ ženklą ir įrengti reguliuojamus automatizuotus kelio užtvarus.

Balsavimas už idėjas prasidės lapkričio 13 d. ir truks iki gruodžio 10 d., rezultatai skelbiami gruodžio 15–16 d., o per 2024-uosius metus atrinktos idėjos turės būti įgyvendintos.NAUJAUSI KOMENTARAI

rasa

rasa portretas
Sąjudžio parke gal pirma reiktų sutvarkyti seną sporto inventoriu,viskas išlaužyta,o ne dar stalus statyti

Aš  portretas
Kur rasti balsavimą?

Anonimas

Anonimas portretas
Palaikome ,kad butu igyvendintas aplinkelis,pietineje Klaipedos puseje,nes ,kaip yra "dvi Lietuvos",taip yra "dvi Klaipedos".Pietine Klaipeda kencia nuo uztersto oro,triuksmo,smarves.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių