Irkline valtimi – per Ramųjį vandenyną: A. Mockus atskleidė kelionės tikslą

Irkline valtimi iš Amerikos į Australiją per Ramųjį vandenyną šį rudenį plauksiantis klaipėdietis Aurimas Mockus viliasi įgyvendinti užsibrėžtą tikslą per aštuonis mėnesius. Šios kelionės intencija – ne tik pristatyti pasauliui valtimi lietuvišku pavadinimu „Kuršis“ plaukiantį lietuvį, bet ir pagerbti žuvusias karo Ukrainoje aukas.

Pasak visuomenininko A. Mockaus, irklinė valtis buvo pagaminta Ukrainoje ir atgabenta į Lietuvą.

„Iki šios dienos daug kas yra padaryta, manau, kokie 95 procentai darbų jau yra atlikti, kalbant apie valties korpuso darbus“, – pasakojo A. Mockus.

Dėl Lietuvoje galiojančių įstatymų irklinę valtį teko registruoti ne Lietuvoje, o Didžiojoje Britanijoje.

Iki šios dienos daug kas yra padaryta.

Lietuvoje buvo siūloma užregistruoti šią valtį kaip pramoginį laivą, tačiau klaipėdietis atsisakė.

Pagal ES direktyvas, buvo galima registruoti ir kaip sportinį laivą, bet dėl tam tikrų nesusipratimų to padaryti esą nepavyko.

Pašnekovas įvardijo, kada ruošiamasi išplaukti iš Amerikos.

„Didi diena pagal planą turėtų būti nuo rugsėjo 15 iki spalio 1 dienos – tada, tikiuosi, pavyks startuoti. Dabar valtis iki liepos 25 dienos bus ant vandens, bus matoma daugiau Klaipėdoje, jei tik sąlygos leis treniruotis“, – pasakojo A. Mockus.

Aurimas Mockus. I. Kiseliovaitės nuotr.

Jis akcentavo pagrindinį šios kelionės tikslą.

„Kaip bebūtų, aš noriu, kad visi žinotų, jog plaukia lietuvis. Intenciją išsikėliau už žuvusias karo aukas Ukrainoje“, – kalbėjo A. Mockus.

Kelionės išlaidas klaipėdietis finansuoja pats, taip pat turi ir vieną rėmėją.

Irklinės valties pavadinimas „Kuršis“ – simbolinis. Valties dekorą sukūrė ir pavadinimą padėjo rinkti kuršių rekonstruktorius Denisas Nikitenka, anot jo, šis pavadinimas turi reprezentuoti baltišką pradą.

Valties priekyje – du sukryžiuoti skirtingų tipų kovos kirviai, nupiešti pagal realius X–XI a. radinius iš kuršių Laivių kapinyno Kretingos rajone. Ornamentai tiesiogiai susiję su baltų kultūra, archeologiniais radiniais.

„Tikiuosi drąsių ir narsių kuršių-vikingų dvasia alsuojanti aplinka suteiks Aurimui papildomos motyvacijos, jėgų bei apsaugą nuo nelaimių“, – linkėjo D. Nikitenka.NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Butu stipriau jei uz Lietuva !!! O cia uz globalizma ?!

Aurimas Mockus

Aurimas Mockus portretas
Vatnikai gali eiti NX nes man jų komentarai neįdomūs!

Liberalas garbėtroška

Liberalas garbėtroška portretas
Jam visada reikai dėmesio. Volujavičius buvo labai motyvuotas iš vaikystės, stiprus, o šitas- daugiau reklamos, nei normalios jūrinės patirties.
VISI KOMENTARAI 19

Galerijos

Daugiau straipsnių