Kas Žvejybos uosto rajone gadina mažylių sūpynes?

Žvejybos uosto rajone pastebėtos dvi paauglės, kaip įtarta, dariusios viešosios tvarkos pažeidimą – neva laužė sūpynes, skirtas mažyliams. Klaipėdiečių nuomonė dėl to, kaip reaguoti į tokį elgesį, išsiskyrė. Vieniems atrodė, kad vaikai yra vaikai, o kitiems – priešingai, už tai reikėtų bausti ir žodžiu, ir fizinėmis bausmėmis.

„Facebook“ paskyroje „Žvejybos uosto rajono kaimynai“ anonimu norėjęs išlikti asmuo paskelbė, kad Minijos g. 130B ne kartą pastebėtos dvi, veikiausiai nepilnametės merginos, gadinančios sūpynes.

„Minijos g. 130B namo pašonėje yra įsikūrusios sūpynės, viena skirta kūdikiams. Ne kartą pastebėtos dvi paauglės, kurios laužo jas, apsukinėja, lipa ir šokinėja. Į pastabas nereaguoja. Kaip šiais laikais galima sudrausminti svetimus vaikus ir iš viso ar galima?“ – viešai teiravosi anonimas.

Net šimto komentarų susilaukusiame įraše apstu įvairių pasisakymų.

Vieni kaltino tėvus dėl to, kad vaikai – nevaldomi, kiti prieštaravo, sakydami, jog ir patys kadaise buvo paaugliai ir krėtė dar baisesnes išdaigas.

„Pasakykite, kad nueisite pas tėvus pasikalbėti. Gal pabijos. Aš, jei pamatau laužant sūpynes, iškart sugėdinu, tai lyg ir paklauso“, – pasakojo viena moteris.

„Nuvaryti lauk nuo sūpynių arba nutempti pas tėvus už ausų paėmus“, – siūlė vyriškis.

„Dabartiniais laikais svetimų vaikų negalima liesti, o jei sakote „už ausų“, tai tikrai to daryti nepatarčiau, daugiau bėdos turėsite“, – nepilnamečius saugantį kontroversišką įstatymą priminė klaipėdietė.

Viena mergina siūlė apskritai nereaguoti į paauglių elgesį, esą jei gadinamas svetimo kiemo turtas, nereikėtų niekam kvaršinti galvos.

Tarp šios merginos ir įrašo autoriaus užvirė diskusija, kuri baigėsi išvada – pasikartojus tokiam elgesiui, bus kreiptasi į policiją.

Tik ar galima nepilnamečius, vykdančius įvairaus pobūdžio nusižengimus, filmuoti ir fotografuoti?

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gintarė Noliūtė teigė, kad nors vaikų atvaizdas yra saugomas įstatymo ir, norint nepilnamečius filmuoti ar fotografuoti, reikalingas tėvų ar globėjų sutikimas, toks reikalavimas negalioja, jeigu yra fiksuojamas viešosios tvarkos pažeidimas ar kitas nusižengimas.

Vis dėlto toks įrašas negali būti platinamas, jis turėtų būti perduodamas pareigūnams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių