Keli švarūs patarimai poilsiaujantiems prie jūros

  • Teksto dydis:

Dar ne taip seniai Lietuvoje pajūrio kurortuose Joninės būdavo laikomos vasaros sezono pradžia, nes po jų įsivyraudavo šilti orai. Bet šiemet vasara mus visus netikėtu karščiu užklupo dar gegužę ir pajūris kiekvieną savaitgalį „lūžta“ nuo poilsiautojų antplūdžio.

O kur poilsiautojai, ten ir paplūdimio pramogos, užkandžiai, gėrimai. Žinome, kad po viso to šurmulio lieka... šiukšlės. Va apie jas turime keletą patarimų tiems, kas poilsiui pasirinko Klaipėdos pliažus.

Ar pastebėjote, kad Melnragėje ir Giruliuose mašinų stovėjimo aikštelėse yra įrengtos naujos konteinerių aikštelės, kur galima išrūšiuoti visas buitines atliekas? Stiklą, popierių, plastiką, komunalines ir – šių metų naujiena – atsirado konteineris rudu dangčiu maisto atliekoms.

Kodėl apie tai jums pasakojame? Ogi todėl, kad jei norime ilsėtis švariame pajūryje, turime kuo mažiau atliekų palikti paplūdimyje.

Žinoma, prie pajūrio tako jūs galite rasti iš senų laikų likusias betonines ar metalines šiukšliadėžes. Bėda ta, kad jos yra be dangčio. Ir gūsingas vėjas arba maisto ieškantys paukščiai į tokias šiukšliadėžes išmestas atliekas išbarsto visame pajūryje.

Šiukšlinės be dangčių – neekologiškos. KRATC nuotr.

Todėl prašymas visiems, kas nenori maudytis šiukšlinoje jūroje: rūšiuokite, išmeskite atliekas į modernius konteinerius mašinų aikštelėse ar Klaipėdos mieste. Ir išmetę būtinai uždarykite dangtį.

Kitas prašymas – jokiu būdu nedėkite atliekų šalia perpildytų šiukšliadėžių paplūdimiuose. Kai poilsiautojų daug, nedideli konteineriukai pliažuose greitai užsipildo. Bet jei jau norime padaryti gerą darbą sau ir Baltijos jūrai, maišelį su atliekomis reikėtų išmesti į artimiausią neperpildytą konteinerį.

Beje, ar žinote, kokia dažniausiai Lietuvos pajūryje randama atlieka? Ogi cigarečių filtrai. Negrūskite jų į smėlį. Nuorūkos vieta – komunalinių atliekų konteineryje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Senelis

Senelis portretas
Ir paukštukus pamaitinkite gera karma bus tada
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių