Klaipėdiečiai į Kaziuko mugę traukia verbų ir skanumynų

Klaipėdos senamiestyje šurmuliuojanti Kaziuko mugė lankytojų sulaukė jau iš pat ryto. Žmonės dairosi tradicinių atributų – verbų, tautodailės dirbinių, kepinių ir rūkytų mėsos delikatesų.

Ne pirmus metus renginyje dalyvaujantys tautodailininkai tikino, kad šiemet mugė itin gausi.

„Tiek prekybininkų ir tiek lankytojų senokai bebuvo. Gal ir oras pasitaikė neblogas, pajūryje šilta, o senamiestyje vėjo nesijaučia. Lankytojai į Teatro aikštę ir jos prieigas ėmė rinktis gerokai prieš pietus. Vidurdienį gatvėje jau buvo sunku prasilenkti. Matyti, kad žmonės atėjo į šventę, visi šypsosi, džiaugiasi“, – pasakojo amatų mugės dalyvis Mindaugas, prekiaujantis drožiniais iš medžio.

Tiek prekybininkų ir tiek lankytojų senokai bebuvo.

Kaziuko mugė uostamiestyje rengiama 32-ąjį kartą. Ji truks dvi dienas – šeštadienį ir sekmadienį.

Klaipėdiečiai mugėje ieško verbų, kurių kainos svyruoja nuo euro iki 18 eurų. Populiariausios verbos kainuoja nuo 4 iki 5 eurų.

Mugėje prekiaujama tradiciniu alumi, kurio litras kainuoja 5 eurus. Tačiau lankytojams siūloma paragauti egzotinių skonių – alyvuogių alaus, kurio 0,3 litro buteliukas kainuoja 2,5 euro.

Karštų dešrelių porcija kainuoja 8 eurus, kepta karka – 10 eurų.

Mugėje galima rasti riestainių, įvairių kepinių, rūkytos ir vytintos mėsos gaminių, įvairių saldumynų.

Skaitytojo nuotr.

Pirkėjai dairosi puošmenų Velykų stalui – perka velykinius zuikučius.

Klaipėdos senamiestis šį savaitgalį iš tolo kvepia rūkytomis žuvimis, o tranki muzika vilioja traukti į transportui uždarytas miesto širdies gatveles. Jau ne pirmus metus Kaziuko mugė okupuoja ne tik Teatro aikštę, bet ir Turgaus bei Tiltų gatves.

Šiemet mugėje galima sutikti nemažai latvių. Kaimynai parduoda ypatingai skanią duoną bei savo gardžiuosius sūrius. Iš Sakartvelo prekeiviai atgabeno gruziniškų prieskonių, saldumynų, džiovintų vaisių, ukrainiečiai parduoda rankdarbius.

Klaipėdiečius ne ką mažiau vilioja lietuviškos prekės, rūkytos žuvys ir mėsos gaminiai, keramikos dirbiniai, medinukai, rūbai, odos dirbiniai ir daugybė kitų prekių, kurias galima nusipirkti ne tik per Kazimierines, bet ir per kitas šventines muges.

Šiemet Teatro aikštėje vaikus labiausiai vilioja tikri poniai bei triušiukų paroda. Ponius paglostyti galima nemokamai, o už ilgaausių apžiūrą reikia sumokėti eurą. Bet šventės šurmulyje tai nėra problema.

D. Janauskaitės nuotr.

Aplink fontaną, kurio viduryje – Simono Dacho atminimui pastatyta Taravos Anikės skulptūra – stoviniuoja verbų pardavėjai. Klaipėdietiškos verbos ryškiai skiriasi nuo vilnietiškų, jos ne tokios didelės, kur kas santūresnės savo forma, dauguma jų pagamintos iš natūralių, dažuose nemirkytų žolelių. Klaipėdiečiams labiausiai patinka puokšteles primenančios verbos, jas pridėję prie tradicinių kadagio šakelių žmonės Verbų sekmadienį nešis į bažnyčią šventinti.

Mugėje lankytojų, be tradicinės amatų mugės, lauks muzikinė programa ir netoli scenos įsikūrusi šeimų zona.

Šeštadienį klaipėdiečius džiugins kapelos „Strazdelis“ koncertas. Gros svečiai iš Salantų kultūros centro, gros būgnų orkestras, pasirodys Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos atstovai, liaudiškų šokių ansambliai „Bočiai“ ir „Banguolis“ (Palangos kultūros centras).

13 val. gros grupė iš Gargždų „Pečius griūn“, 14 val. – ansamblis „Padkava“ (Šilalės kultūros centras), 14.30 val. – kapela „Spelmani“ (Saldus, Latvija), 15.30 val. skambės vokalinis kvartetas „Draugai“ (Girkaliai), o 16 val. pasirodys Pagyvenusių žmonių asociacija (Klaipėda).

Kovo 3-ąją muzikos taip pat netrūks. Sekmadienį 11.30 val. Teatro aikštėje muzikuos jaunimo muzikos grupė iš Gargždų „Sankaba“.

12 val. čia pat vyks piešinių konkurso „Kaziukas draugų rate“ ir fotografijos konkurso „Kaziuko šurmuly“ apdovanojimai. Jo metu pasirodys šokių ansamblis „Palangos Vėtrungė“ (Palanga).

Nuo 12.30 val. numatoma programa vaikams. Jos metu pasirodys teatro studija „Lulu“. 13.30 val. gros jaunimo muzikos grupė „Neto“ (Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras). O 14.30 val. muzikuos poproko grupė „All forever“ ir duetas „Metafora“ (Darbėnai).

Renginio organizatorius – asociacija „Klaipėdos Kaziukas“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rūtenis

Rūtenis portretas
Iki maždaug 1920 metų visų didžiausias lenkynas, suprask, iš3,14sgalviai buvo Kaunas ir aplink jį, kur nuolat vaidindavo lenkais, o kas ne lenkai, tie mužikai. Šiandien tik negausūs atgarsiai to reiškinio, bet vieną sakyti, o kitą daryti, tai egzistuoja iki šiandien. Todėl sakau- velniop tas lenkiškas verbas, o į vazas merkime kačiukus su beržų šakelėmis ir taip laukime platesnio saulės šypsnio.

Geras Ponas...,v

Geras Ponas...,v portretas
Tai Klaipeda (Memel) NIEKADA nebuvo Zemaitija. Cia 700 metu buvo Prusija.

Rūtenis

Rūtenis portretas
Pritariant komentatoriui Žemaitis, iš savo varpinės galiu tepridurti- iš vis abejoju ar mūsuose egzistuoja toks reiškinys kaip tautinis identitetas, nes tikros, tarkime, etninės Lietuvos tėra gal tik prie Žemaitijos ir griebia kiek Aukštaitijos, Suvalkijos žemių ir, aišku, viduriukas dabartinio krašto, o visa kita tai žemės, kur nei mes rašto savo turėjome, o jau apie gyvenseną tai nėra prasmės ir kalbėti- lenkynas irgi tuteišynas, vienu žodžiu- portugalai.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių