Klaipėdiečiams – nauja kultūrinė erdvė

Šeštadienio vakarą, iškilmingo renginio metu, duris atvėrė nauja erdvė, kurioje klaipėdiečiai turės galimybę pamatyti ekspoziciją „Guten Tag. Šv. Jono bažnyčios atstatymas“. Jono kalnelyje esantys gynybinių įtvirtinimų požemiai virto laikinais Švento Jono bažnyčios atminties namais, juose įkurdinti praeities ir dabarties, istoriniai ir meno eksponatai.

Iškilmingos šventės metu klaipėdiečiams atverta nauja kultūrinė erdvė, kurioje jie galės pasigrožėti įvairiais eksponatais.

„Nors Švento Jono bažnyčios pastato nebeliko, tačiau klaipėdiečių širdyse ji išliko“, – reginio metu žodį tarė miesto vicemeras Algirdas Kamarauskas.

Šventėje pasirodė ir performatyvi uostamiesčio persona – Benas Šarka, jis dalyvių dėmesį patraukė ryškiu nuotakos įvaizdžiu.

Gynybinių įtvirtinimų poterna paversta laikinais Šv. Jono bažnyčios prisiminimų namais, kur skirtingų kūrėjų pastangomis požemis pripildytas istorinio, archeologinio turinio, meninių instaliacijų, videodokumentikos ir šiuolaikiškų garsų bei šviesų efektų.

Ekspozicijoje – trys erdvės, pirmojoje poternos erdvėje eksponuojami istoriniai, archeologiniai vaizdai, įrengti šeši ekspoziciniai baldai yra ir nuotraukų galerijos.

Antroji erdvė – skliautinė patalpa, pritaikyta videodokumentikai iš 2020–2022 m. archeologinių tyrimų ir jų metu vykusių kultūrinių iniciatyvų.

Paskutinėje požemių patalpoje – Antrojo pasaulinio karo slėptuvėje, kūrėjų pavadintoje „Laiko tuneliu“, įrengta meninė instaliacija su garsine Beno Šarkos minčių refleksija. Tunelyje pristatoma praeities, dabarties ir ateities sintezė, jungiamos mirties ir gyvenimo temos, pabrėžiamos sąsajos tarp Klaipėdą kūrusiųjų praeityje ir ją kuriančiųjų šiandien.

Mažiesiems smalsuoliams viduje taip pat įrengta archeologinė dėžė su smėliu ir XVI–XVII a. pastatų liekanomis, radiniais, kad šie galėtų ne tik įdomiai, bet ir žaismingai praleisti laiką ekspozicijos metu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Zodis erdve?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių