Klaipėdoje startavo navigacinis sezonas

Klaipėdos pilies uoste paskelbta jachtų ir pramoginių laivų sezono pradžia. Startą vainikavo trys senovinės patrankos šūviai. O šventė prasidėjo gražia tradicija – aplinkos tvarkymu. Po talkos šiukšlių maišai buvo sveriami, daugiausia surinkusieji – apdovanoti. Paskui visi vaišinosi čia pat krantinėje pagamintu uzbekišku plovu.

Pradžioje linksmos muzikos fone miestiečiai buriuotojai, pramoginių laivų savininkai ir jūrinės bendruomenės verslo atstovai dalyvavo simbolinėje teritorijos tvarkymo ir šiukšlių rinkimo olimpiadoje.

Dalyviai tvarkė miesto, kruizinių laivų, piliavietės ir uostelio teritorijas. Atvykusieji gavo maišus, pirštines ir kibo į darbus.

Po valandos talkos buvo pasverti šiukšlių maišai, surinkusieji daugiausia atliekų – apdovanoti.

Po darbų svečiai pakviesti paragauti uzbekiško plovo.

Kiek vėliau nuaidėjo trys senovinės patrankos šūviai: už sezono atidarymą, už bangas ir už gerą vėją.

Taip paskelbta, kad Klaipėdos pilies uostas jau pasiruošęs sezonui.

„Pats nuostabiausias dalykas, kurį dovanoja Baltijos jūra, yra jos bangos. Pajauskime jūrinę dvasią“, – pakvietė Klaipėdos pilies uostui vadovaujantis Karolis Grigalauskas.

Pramoginiai laivai ir jachtos į vandenį pradėti nuleidinėti nuo balandžio.

Sušilus orams, nemažai norinčių išplaukti, todėl laivų nuleidimą tenka derinti iš anksto.

„Šiuo metu Pilies uostas užpildytas, bet, klientui pageidaujant sudaryti metinę laivo laikymo sutartį, visada stengiamės rasti tinkamą vietą. Pilies uoste didžioji dalis laivų yra iki 10 m ilgio. Gal kokį vieną kitą ir 8 m galima įsprausti, tačiau vietų skaičius ribotas, o norinčiųjų laikyti laivus yra nemažai“, – sakė K. Grigalauskas, užsiminęs, kad artimiausias renginys – ne už kalnų – jau birželio pradžioje vyks Pilies uosto regata.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių