Klaipėdos senamiesčio gatvelėse – šventinė mugė

Uostamiestyje prasidėjo šventinė tris dienas truksiančio „Žuvies dienų“ festivalio skanėstų ir amatininkų dirbinių mugė senamiesčio gatvelėse. Prekybininkai siūlo įsigyti įvairių gardumynų, gaivių gėrimų, juvelyrikos dirbinių, pliušinių žaislų mažiesiems ir svarbiausio šventės akcento – žuvies.

Mugė išsidėsčiusi Kalvių, Kepėjų, Kurpių, Mėsininkų ir Žvejų gatvėse. Vaikštant jau matyti iki 50 prekybininkų palapinių. Kai kurie pardavėjai dar nespėjo įsirengti savųjų.

Itin daug šioje mugėje matyti turistų, šiandien į uostamiestį atplaukusių kruiziniu laivu. Jie daugiausia stabteli prie lietuviškų dirbinių, pavyzdžiui, gintarinių papuošalų ar medinių pjaustymo lentelių, kuriose išraižyti įvairūs sakiniai lietuvių kalba.

Palapinių, kuriose būtų prekiaujama žuvimi, dar nėra daug. Tarp siūlomų žuvų – skumbrės suktinukai, upėtakis, šamas, savorinas ir net kalmarų čiuptuvai.

I. Kiseliovaitės nuotr.

Taip pat siūloma įsigyti įvairaus skonio lukumo, žemės riešutų ar sezamų sėklų chalvos, čili, česnakinių ir kitokio skonio alyvuogių, kreminio, tepamojo varškės ir fermentinio kepamojo sūrio. Atsigaivinimui siūloma giros, limonado arba karštųjų gėrimų – kavos, arbatos.

Norintiems pasipuošti siūloma paslauga – veido piešimas ir plaukų pynimas. Taip pat yra galimybė įsigyti šilko šalikų, skrybėlių, vasariškų kepurių, spalvingų prijuosčių.

Rytoj, gegužės 18-ąją, nuo 9 ir 11 val. Dangės krantinėje, prieš laivą „Sūduvis“ vyks šviežios žuvies turgus.

O 12 val. Žvejų gatvėje bus bandoma sumušti rekordą ir iškepti ilgiausią žuvies kepsnį. Šiam kepsniui prireiks apie 100 kg žuvų.NAUJAUSI KOMENTARAI

ttt

ttt portretas
kokia čia šventė --nusipirkti žuvies ) Jei parduotuvėj galėtum nusipirkti neriktų nesąmoningų mugių )

Atgarsiai

Atgarsiai portretas
Renginių niekada ir niekam nebuvo per daug. Ypač Klaipėdoje tiems, kuriuos negalima pavadinti namisėdomis. Pagirtina, kad atsirado nauja šventė. Tikėtina, kad ji tobulės, taps kasmetine ir tradicine. Tačiau viename iš renginių tas žmonių rankų tiesimas į iškeptos žuvies gabalėlį asocijuojasi su.... Negadinsiu niekam šventinės nuotaikos ir neįvardinsiu, su kuo man tokie vaizdeliai asocijuojasi.

Klaipedietė

Klaipedietė portretas
Tokios mugės-šventės dar nemačiau NESAMONĖ,GĖDA ir tiek.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių