Klaipėda nuo kitų metų įveda vieno euro pagalvės mokestį

Klaipėdos taryba ketvirtadienį pritarė vieno euro vadinamojo pagalvės mokesčio įvedimui nuo kitų metų sausio apgyvendinimo paslaugas teikiančiose uostamiesčio įstaigose.

Pagalvės mokestis įvestas sekant kitų didžiųjų ir kurortinių savivaldybių pavyzdžiu.

Už tokį sprendimą balsavo 21 tarybos narys, susilaikė aštuoni.

Sprendimo projekte buvo numatytas dviejų eurų pagalvės mokestis, tačiau tarybos narys, priklausantis politiniam komitetui „Ištikimi Klaipėdai“ Tomas Juočys pasiūlė, kad jis siektų vieną eurą, o ne du.

Tokiam siūlymui pritarė dauguma tarybos narių.

„Praktika yra tokia, kad šiuos mokesčius įsivedinėję miestai tikrai nepradėjo nuo maksimalaus dydžio, jie pradėjo nuo labai mažų dydžių“, – tarybos posėdyje sakė Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

„Kaip pavyzdys, Palanga pradėjo nuo vieno lito, paskui tas virto į 30 (euro – BNS) centų ir tik dabar turi dviejų eurų mokestį“, – pridūrė jis.

Anot mero, pagrindinis rinkliavos tikslas – „užkurti gyvenimą, ypač rudens, žiemos ir pavasario laikotarpiu.“

Skaičiuojama, kad iš pagalvės mokesčio uostamiestis per metus galėtų surinkti apie 800 tūkst. eurų. Surinktas lėšas planuojama panaudoti Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros, turistiniam patrauklumui ir žinomumui didinti.

Anksčiau savivaldybė skelbė, kad tokį mokestį norima įvesti nuo šios vasaros – birželio 1-osios, tačiau sprendimo projekte numatytas vėlesnis terminas – 2025-ųjų sausis.

Kaip skelbiama projekte, nuomonės dėl termino, kada galėtų būti įdiegtas toks mokestis, išsiskyrė svarstant šį klausimą įvairiuose komitetuose.

Finansų ir ekonomikos komitetas sprendimo projektui pritarė be pastabų, tačiau posėdžio metu buvo išsakyta abejonė, kad trys mėnesiai sistemos pasirengimui nėra pakankamas laikotarpis.

Siūlymui taip pat pritaręs Kultūros, švietimo ir sporto komitetas mokestį siūlė įvesti nuo spalio 1-osios, Strateginio planavimo komitetas – nuo kitų metų sausio.

Anot buvusio mero Vytauto Grubliausko, diskusijų apie pagalvės mokestį Klaipėdoje yra buvę daug anksčiau, tačiau ne tiek kiek dėl mokesčio surinkimo, o kiek dėl labai preciziško ir tikslaus panaudojimo.

Mokesčiui administruoti ir surinkti savivaldybė planuoja įsigyti elektroninę vietinės rinkliavos deklaravimo ir mokėjimo sistemą, ja naudotųsi viešbučiai ir kiti apgyvendinimo paslaugų teikėjai.

Rinkliavos išimtys galiotų ilgalaikei nuomai (mėnuo ir daugiau), asmenims iki 18 metų ir vyresnio amžiaus moksleiviams, asmenims turintiems negalią, taip pat asmenų grupėms, išsinuomojusioms dešimt kambarių ir kita.

Panašią rinkliavą anksčiau yra įsivedę Vilnius, Kaunas, Palanga, Druskininkai, Birštonas, Trakų rajonas. Kai kurie iš šių miestų pagalvės mokestį iš turistų renka daugiau negu dešimt metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nesvarbu,

Nesvarbu, portretas
Įveskite vatnikų mokestį, nieks kitaip į tą rusišką miestą nenorės...

"Taigi viskas zmoniu gerovei"

"Taigi viskas zmoniu gerovei" portretas
Is pradziu pasiulyta 2eu, bet priimta 1eu - netgi keista... Iprastai gi siulo 2eu, o priima 3eu.

Aferistas

Aferistas  portretas
Miesto patrauklumas atsirastų, jei keliai būtų geros būklės...
VISI KOMENTARAI 21

Galerijos

Daugiau straipsnių