Klaipėdos universitetui – galimybė rengti trūkstamos profesijos specialistus

Klaipėdos universitetui siūloma suteikti galimybę vykdyti slaugos magistrantūros studijas ir rengti išplėstinės praktikos slaugytojus.

Antradienį parlamentarai po pateikimo pritarė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko Antano Matulo kartu su kitais parlamentarais parengtoms tai numatančioms Slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymo pataisoms.

Už jas po pateikimo balsavo 77 Seimo nariai, prieš nebuvo, susilaikė 3 parlamentarai. Projektas artimiausiu metu keliaus į Sveikatos reikalų komitetą.

Priėmus įstatymo pataisas, slaugos magistrantūros studijas galėtų vykdyti ne tik medicinos gydytojus rengiantys universitetai, t. y. Vilniaus universitetas ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, bet ir Klaipėdos universitetas, vykdantis tiek pirmosios, tiek antrosios pakopos slaugos studijų programas.

Šiuo metu tik du universitetai, t. y. Vilniaus universitetas ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, ruošia medicinos gydytojus, kartu vykdydami antrosios pakopos slaugos studijų programas, t. y. slaugos magistrantūros studijų programą, kurią pabaigus suteikiama išplėstinės praktikos slaugytojo profesinė kvalifikacija.

Klaipėdos universitete Sveikatos mokslų fakultete nuo 2001 m. veikia Slaugos katedra.

Galiojančiame įstatyme nurodyta, kad išplėstinės praktikos slaugytojo profesinė kvalifikacija įgyjama baigus medicinos gydytojus rengiančiame universitete slaugos magistrantūros studijų programą ir išlaikius kvalifikacinį egzaminą.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių