Kretingos rajono gyventojai dėl planuojamos vandenilio gamyklos susirinko į protestą

  • Teksto dydis:

Ketvirtadienį Kretingos rajono gyventojai, prieštaraujantys ketinimams prie Darbėnų miestelio statyti vandenilio ir metanolio gamyklą, susirinko į protestą greta savivaldybės.

Kaip nurodoma LNK parengtame reportaže, darbėniškiai dar tik planuojamos chemijos gamyklos Auksūdžio kaime ragino atsisakyti dėl pavojaus sveikatai, oro ir vandens taršos.

Ketvirtadienį Kretingos rajono taryba nusprendė laukti kol bus atliktas apie vienerius metus truksiantis poveikio aplinkai vertinimas. Tam, kad siūlymas nepritarti gamyklos statyboms būtų priimtas, neužteko jam pritariančių rajonų politikų balsų.

Kaip skelbia LNK žinios, šiam sprendimui nepritariantys bendruomenės nariai Kretingos rajono merui Antanui Kalniui įteikė apie 7 tūkst. gyventojų parašų.

ELTA primena, kad šių metų sausį Danijos energetikos bendrovė „European Energy“ pranešė, jog renkasi vietą, kur Lietuvoje galėtų statyti metanolio gamyklą.

Kaip tuomet skelbė „Verslo žinios“, poveikio aplinkai vertinimas buvo pradėtas dviejose vietose – Naujosios Akmenės ir Kretingos rajonuose.

Bendrovė išplatintame pranešime nurodė, kad tai būtų didžiausio galingumo tokio tipo gamykla Baltijos ir Skandinavijos šalyse, o į projektą planuojama investuoti per 400 mln. eurų.

Preliminariai planuojama, kad poveikio aplinkai vertinimai užtruks apie metus, tad vieta gamyklai bus pasirinkta 2025-aisiais. Planuojama, kad veiklą ji pradės 2028 metais, o jos pajėgumai per metus užtikrins 19,25 tūkst. tonų vandenilio ir 100 tūkst. tonų e. metanolio gamybą. Numatoma, kad šiuos žaliuosius degalus daugiausia naudos laivybos sektorius.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

re

re portretas
Ideja gera, tokios gamyklos reikia, Na bet rado kur statyti. Jei sprogtu, tai nusluotu viska. Del vandens sunaudojimo, del tersalu zmones teisus

Jau

Jau portretas
Kremlinei greblius prikišo

Gentvilas lauk

Gentvilas lauk portretas
Lauk gelo vandens naikintojas
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių