Meras: dėl vandens lygio Akmenoje ekstremali situacija Kretingoje neskelbiama

Dėl Akmenos upėje iki stichinio lygio pakilusio vandens ekstremali situacija nebus skelbiama, trečiadienį BNS patvirtino Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Anot jo, po trečiadienio pavakarę įvykusio ekstremalių situacijų operacijų centro susirinkimo nutarta, kad skelbti ekstremalią situaciją nėra pagrindo.

„Situacija yra šiek tiek stabilizavusi, vandens lygis dabar nekyla, žmonių gyvybei ir turtui grėsmė nekyla, todėl ekstremalios situacijos neskelbiame“, – po susirinkimo BNS sakė A. Kalnius.

Trečiadienį ryte ekstremali situacija Kretingoje paskelbta dėl nuotekų vamzdynuose susikaupusio didelio vandens kiekio, kuris išleistas į Tenžės upę. Meras sako, kad ši ekstremali situacija dar neatšaukta: „Ji bus atšaukta, stebėsime, priklausys nuo vandens kiekio, kaip mūsų nuotekos susitvarkys su vandenimi“.

Kretingos rajono savivaldybės duomenimis, per dieną vandens lygis Akmenos upėje pakilo keliolika centimetrų ir trečiadienio pavakarę pasiekė stichinį lygį – 420 centimetrų.

Mūsų tarnybos tikrai visą naktį tikrai budės, yra viskam pasiruošę.

A. Kalnius sako, kad situacija yra stabili, vandens lygis neturėtų kilti ir iki ryto 

„Tikrai kol kas grėsmės jokios nėra, situacija yra stabili ir manau, kad tokia ir išliks. Kadangi kritulių kiekis, dabar rodo, kad mažės, tai problemos bus visai išvengta“, – teigė A. Kalnius.

Meras sako, kad artimiausią naktį tarnybos ir specialistai nuolat stebės situaciją, bus tikrinami arti upės gyvenantys žmonės, Padvarių ir Tūbausių užtvankos.  

„Mūsų tarnybos tikrai visą naktį tikrai budės, yra viskam pasiruošę. Kol kas situacija yra valdoma (...) Mes žiūrime ir visą upės vagą, ir žiūrime prie žmonių, arčiau upės gyvenančių, patruliuojame kas valandą, važiuoja mūsų specialistai žiūrėti į užtvankas“, – sakė A. Kalnius.

Vandens lygis Akmenoje trečiadienį pakilo dėl gausaus lietaus, anksčiau tą pačią dieną valymo įrenginiams per parą sulaukus daugiau nei keturis kartus vidurkį viršijančio vandens kiekio, jo sankaupas Kretingoje valdžia su tarnybomis nusprendė iš nuotekų vamzdynų išleisti į upę.

Meteorologai pranešė, kad Kretingoje jau pasiektas kone viso lapkričio mėnesio kritulių kiekis.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių