Naujajame turguje – pažintinės verslumo pamokos

  • Teksto dydis:

Pasibaigus koronaviruso pandemijos apribojimams Naujajame turguje vėl klega vaikiški balsai – į edukacijas turgavietėje atvyksta Klaipėdos moksleiviai.

„Turgaus prekyba turi tūkstančių metų siekiančią istoriją ir tradicijas. Turgūs įvairiose šalyse yra netgi reprezentaciniai, gausiai turistų lankomi objektai – minios traukia į legendinius Barselonos, Londono, Stambulo turgus. Klaipėda irgi gali pasigirti šimtametėmis turgaviečių tradicijomis, bet paradoksas – kai kurie mokytojai, jau nekalbant apie mokinius, į mūsų turgavietę, ką tik atšventusią trisdešimt trečiąjį gimtadienį, prisipažįsta atvykę pirmąkart“, – pasakojo Viačeslavas Karmanovas, UAB „Naujasis turgus“ direktorius.

Pasak vadovo, administracija, organizuodama moksleivių edukacijas, siekia keleto tikslų: supažindinti jaunąją kartą su vieta, kur jie gali rasti rūbų, avalynės, žaislų, skanumynų, taip pat supažindinti su verslininko-prekybininko specialybe.

Anksčiau pažintinės pamokėlės vykdavo tik pradinių klasių mokinukams, o dabar į edukacijas atvyksta ir vyresniųjų klasių mokiniai. Mažieji daugiau laiko praleidžia vykdydami užduotis – su žemėlapiu ieškodami turgavietėje „paslėptų“ įvairiausių prekių. O vyresniesiems pasakojama apie jaunimo verslo galimybes turgavietėje, kokia yra smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų kasdienybė bei privalumai.

„Iš tikro Lietuvoje yra gana išplėtotas profesinis mokymas, kolegijos ir universitetai vilioja jaunimą studijuoti, o tokia kryptis, kaip moksleivių verslumo ugdymas, yra labai menkai vystoma. Jei šiomis edukacijomis pasėsime susidomėjimo sėklą ir po kelerių metų čia ateis prekiauti ar teikti paslaugas bent keli jaunuoliai, tai būtų puikus pasiekimas. Nes jaunimo turguje, ir ne tik mūsų, švelniai tariant, mažoka“, – pasakojo V.Karmanovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pamąstymui

Pamąstymui portretas
Sutinku, supažindintų su bulvem, burokeliais , morkom, kad jie ne ant medžių auga, kiek reikia įdeti triūso , prakaito, kol atsiranda ant prekystalio.....ir iš kur tas ....verslumas.....ir kad kiekvieną menesį mokami mokesčiai, elektra ...kainuoja.,.o tai mažos mergaites jau matome dažytom lūpom, lakuotais nagučiais laksto, .......v.erslumo pamokos mat , supaižndina.....tiek ir išmoksta dabartiniai vaikai, pažysta raides ir moka skaičiuoti pinigus......paklausus kiek knyguų perskaite, ........nei vienos, sako viskas mobiliame........

Ita

Ita portretas
Verslumas gal ir gerai....bet ...geriau i parka papaasakokit kokios rusys auga ,kokios zoles auga ,o tai neskiria berzo nuo klevo ??
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių