Naujas automobilių muziejus žada intrigą

Dešimtmetį puoselėtas projektas „Senovinių automobilių namai-Memel Automuzeum“ įgijo realius kontūrus. Senojo dujų fabriko pastatuose vietą atrado unikali, daugiau nei prieš 100 metų gamintų automobilių kolekcija. Kol kas muziejus neveikia, jis lankytojams duris atvers kitų metų gegužę.

Nestandartinis raudonų plytų pastatas Liepų ir Trilapio gatvių kampe ilgus metus buvo tuščias ir daugelis klaipėdiečių su apmaudu nerimavo, kad išskirtinis miesto statinys, kuriame kadaise veikė senosios Klaipėdos dujų fabrikas, tiesiog nunyks.

Vis dėlto šis istorinis paveldas prikeltas naujam gyvenimui, maža to, jame jau visai netrukus duris atvers išskirtinis muziejus, kurio ekspozicijoje – dvylika Augustino Jankevičiaus kolekcijos unikalių iki 1920 metų pagamintų automobilių, taip pat kitų šį laikmetį atspindinčių daiktų.

Šio muziejaus kūrėjai vadina tai „Automobilių namais“, kuriuose tarsi „gyvena“ automobiliai, todėl ir to laikmečio baldai čia labai tiks.

Ne viskas taip greitai pavyksta.

„Automobilių yra nedaug, bet jie yra unikalūs, tikri, restauruoti, visi veikiantys. Žinome jų gaminimo istorijas, jas sužinos ir muziejaus lankytojai, tik dar norime palikti truputį intrigos. Pasakysiu tik tiek, kad dauguma tų automobilių yra ne masinės gamybos“, – teigė prie šio muziejaus atsiradimo prisidėjęs klaipėdietis Arvydas Urbis, patikslinęs, kad kol kas muziejaus eksponatai uždangstyti, nes dar reikia peržiemoti.

„Pastatas dar neprijungtas prie centrinio šildymo, todėl ir nenorime muziejaus atidaryti žiemą. Duris atversime pavasarį, o kitą žiemą patalpos jau bus šildomos, tik ne viskas taip greitai pavyksta“, – kalbėjo A. Urbis.

Planuojama, kad muziejų bus galima aplankyti Klaipėdos turizmo informacijos centro organizuojamų ekskursijų metu.

Beje, mieste rengiamasi atidaryti dar vieną automobilių muziejų, buvusiame kino teatre „Vaidila“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Juonis

Juonis portretas
Kiesa tikras marozas nu bukas kaip bato aulas.

apie muzieju

apie muzieju portretas
Jau kazkelintas straipsnis bet apie du koncertus ivikusisus arenoje ne žodžio...?

>kiesa

>kiesa portretas
Todėl , kad esi bukas asilas.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių