Klaipėdos parke pasigedo lietuviško simbolio

Klaipėdos Ąžuolyno giraitės parke vieną storoką ąžuolą puošė balta prieverpstė, prie medžio kamieno pritvirtinta trispalve lietuviška juosta. Teigiama, kad ši tautinė simbolika staiga visai neseniai pradingo prieš pat Valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją.

Klaipėdietis Gediminas tvirtino paskutinį kartą prieverpstę ant medžio matęs šių metų pradžioje.

O Vasario 16-osios ryte, išėjęs pasivaikščioti į parką, pastebėjo, kad jos nebėra.

„Kiek pamenu, prieverpstė čia buvo nuo Sąjūdžio laikų. Nesu tikras, bet galimas dalykas, kad Atgimimo laikais prieverpstę pagamino ir ant ąžuolo pritvirtino netoli gyvenęs tapytojas, aktyvus Klaipėdos Sąjūdžio dalyvis Vaclovas Rimkus. Visiškai neaišku, kas šį simbolį nuėmė, bet būtų gerai, kad jis būtų sugrąžintas“, – dienraščiui kalbėjo klaipėdietis.

Svarstyta, galbūt prieverpstę dėl kažkokių priežasčių galėjo nuimti savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus specialistai.

Tačiau skyriaus vadovė Inga Kubilienė patikino, jog apie šį reikalą girdinti pirmą kartą ir jos vadovaujamo skyriaus darbuotojai tokių iniciatyvų nesiėmė.

Kultūros skyriaus specialistė Raimonda Mažonienė taip pat teigė nieko nežinanti apie prieverpstės dingimą.

Kultūros skyrius į savo apskaitą esąs įtraukęs tik metalinius paminklus mieste, taip pat ir smulkiosios architektūros elementus bei memorialines lentas.

Medinių paminklų savivaldybės sąraše nėra, todėl apie prieverpstę, puošusią ąžuolą, nieko nežinoma ir Kultūros skyriuje.

Neatmetama, kad lietuviškas simbolis nuo medžio galėjo dingti ir piktavalių iniciatyva.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ela

Ela portretas
Kiek supratau , vis pagalvodavau , kad tą simbolį užrišo mokykloje per darbų pamoką pagaminę moksleiviai. Dar galėjo būti kad tas vyriškis ,kųrį matydavau dažna tvarkantį aplink Ąžuolą plotelį. Nu jau , kaip rašo menininko darbas . Tai tariamas menininkas tik tiek ir tegalėjo ?. Vaikai ir vėl padarys, didelis čia pastebėjimas .Tas , kuris "pastebėjo" gali tokį simbolį padaryti ir pats , ...kelia problemas ne vietoj ))

tai kad

tai kad portretas
lietuvos gyventojai jau visoj lietuvoje senai pasigedo lietuvisko simbolio lietuvisku pavadinimu dainu kalbos galu gale visur kur nenusispjausi ukru veliavos kabo

Klpd.

Klpd. portretas
Na taip, dar ant tualetų iškabinkit o paskui lakstykit - kur dingo?:D) Tiek tegerbiat tą Lietuviškumą kad ant kiekvienos pakampės kur net šunys ne my ža, kabinėjat
VISI KOMENTARAI 9

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių