Rinkimai Klaipėdoje – su nuotykiais

Daugiau nei trys ketvirčiai klaipėdiečių antrajame prezidento rinkimų ture palaikė antros kadencijos siekusį Lietuvos vadovą Gitaną Nausėdą. Rinkimai uostamiestyje vyko gana sklandžiai, tačiau pasitaikė ir kuriozų. Be to, Klaipėdoje buvo gana daug sugadintų balsavimo biuletenių.

Nemalonus incidentas nutiko prieš pat rinkimus.

Antrojo rinkimų turo išvakarėse Klaipėdoje, Nidos gatvėje, atliekų konteineryje rasta išmesta Lietuvos Respublikos vėliava perlaužtu kotu, veikiausiai nuplėšta nuo rinkimų apylinkės pastato.

Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl valstybės simbolio išniekinimo.

Policijos pagalbos Klaipėdoje prireikė ir pačią rinkimų dieną, kai teko tramdyti rinkimų komisijai dirbti trukdžiusį stebėtoją.

„Pas mus stebėtojai buvo įdomūs atsiradę, į Dainavos apylinkę atėjo, pažymėjimu pamojavo, tinkamai neprisistatė ir pradėjo savo reikalavimus kelti: parodykite šitą, parodykite aną. Nežinau, gal jie taip buvo instruktuoti, bet jie kišosi į rinkimų organizavimo procesą, trukdė dirbti komisijai. Teko net policiją kviesti“, – teigė Klaipėdos rinkimų komisijos pirmininkas Viktoras Greičius, pridūręs, kad stebėtojai, pamatę ką nors darant neteisingai, turėjo rašyti pretenziją, o ne trukdyti dirbti.

Pretenzija būtų pridėta prie rinkimų rezultatų protokolo, ir vėliau reikalas būtų sprendžiamas, tačiau komisijos darbo trikdyti neturėjo teisės.

Buvo atvejų, kai rinkėjai išsinešė biuletenius su savimi, o ne įmetė į balsadėžę.

Komisijos nariai patvirtino neradę dalies biuletenių.

Buvo situacijų, kai per išankstinį balsavimą kai kurie rinkėjai neįdėjo biuletenio į mažąjį voką.

Tai traktuota, kaip biuletenio sugadinimas. Iš viso Klaipėdoje per antrąjį turą buvo sugadinta 1 060 rinkimų biuletenių, tai yra beveik 2 proc. – daugiau nei Lietuvos vidurkis (1,5 proc.).

Iš viso Lietuvoje per antrąjį prezidento rinkimų turą buvo sugadintas 17 821 biuletenis.

Klaipėdoje rinkimuose dalyvavo 44,7 proc. rinkėjų, Lietuvos vidurkis – 49 proc.

Antrajame rinkimų ture trys ketvirčiai piliečių išreiškė palaikymą G. Nausėdai, Ingridą Šimonytę palaikė 24 proc. rinkėjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pasirinkes

Pasirinkes portretas
Lezbešytę ir konservus su spalvotų žopų partija seniai jau net iš Lietuvos ištremti reikėjo šaunuolis Prezidentas!

Rinkis

Rinkis portretas
O Naxuisėda su Blin jau rezga intrigas, kaip išvaikyti Seimą ir pradėti priešlaikinę rinkimų kampaniją. Tiek spirga Narcizas su Lerva, kad pribaigtų Šimonytę - sugriautų Vyriausybę (gundo libus prisijungti prie sąmokslo)! Štai, kaip jis pasikeitė - pasidarė dar didesnis intrigantas. Bet Blin su Narcizu pamiršta 300000 rinkėjų nuomonę.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių