SGD laivą papuošė vėtrungė

Laivo „Independence“ korpusas pasipuošė unikalia vėtrunge, kurios dizainas – įkvėptas mūsų pamario tautodailės tradicijų. Šiuo akcentu paminėtas Lietuvos energetinės nepriklausomybės simbolio – suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo dešimtmetis.

SGD terminalas, švenčiantis reikšmingą sukaktį ir naują gyvavimo etapą, nusprendė suburti uostamiesčio gyventojus ant kelto ir nuplukdyti juos prie „Independence“, kad žmonės galėtų apžiūrėti įspūdinga vėtrunge papuoštą laivo korpusą.

Šimtai klaipėdiečių nekantravo išvysti SGD laivą, kuris jau šiemet taps Lietuvos nuosavybe, nes anksčiau jis priklausė vienai Norvegijos įmonei. Kaip jau buvo pranešta, laivą-saugyklą išpirks SGD terminalo operatorė bendrovė „KN Energies“ (buvusi „Klaipėdos nafta“).

Kaip teigė organizatoriai, laivas-saugykla taps dar vienu stipriu mūsų šalies laisvės garantu ir nueito laisvės kelio ženklu.

Dabar laivą iš abiejų pusių puošia specialiai šiai progai sukurta išskirtinė vėtrungė.

Toks simbolis pasirinktas neatsitiktinai, kadangi tik Lietuvos pajūryje sutinkama panašių tautodailės dirbinių.

Vėtrungė sukurta bendradarbiaujant su pripažintu kuršių vėtrungių meistru Vaidotu Bliūdžiumi, istoriku Norbertu Černiausku ir menininku-muralistu Arturu Širinu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Teofilijus

Teofilijus portretas
Laba graži!
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių