Uostamiesčio senjorams – nauji užsiėmimai

Siekdami sumažinti vienatvės jausmą į uostamiestį atvykusiems garbaus amžiaus ukrainiečiams, taip pat ir čia gyvenantiems klaipėdiečiams, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) Klaipėdos skyriaus savanoriai kiekvieną antradienį 10 val. kviečia susiburti ir smagiai praleisti laiką draugiškoje bendraamžių kompanijoje.

Tikslas – padėti ir suburti

LRK skyriuje Tilžės g. 26 senjorai žaidžia įvairius stalo žaidimus, gurkšnoja arbatą, vaišinasi sausainiais, o netrukus vyks ir į ekskursijas, muziejus, prie jūros.

„Kadangi dalinome įvairią paramą ukrainiečiams, pastebėjome, kad juos kamuoja didelė vienatvė. Ukrainiečiai čia atvažiavę nieko nepažįsta, nežino, jiems išgyventi savo likimą svetimoje šalyje – labai sudėtinga. Tad mes juos pakvietėme susiburti, kartu pakvietėme ir lietuvius. Taip pat turime programą „Šilti apsilankymai“ – mūsų savanoriai lanko vienišus senjorus, kad mažintų vienatvės jausmą ir atskirtį“, – kalbėjo LRK Klaipėdos skyriaus vadovė Jolanta Jonikienė.

Savanorių tikslas – padėti senjorams pasijausti bendruomenės dalimi ir priminti, kad tokia galimybė pasiekiama visiems, nesvarbu lytis ar amžius.

Mezgasi naujos draugystės

LRK Klaipėdos skyriaus programos „Šilti apsilankymai“ koordinatorė Neringa Šteimantienė pasakojo, kad senjorai naujajame klube jaučiasi puikiai. Čia pamažu mezgasi naujos draugystės.

„Jau buvo du susitikimai, nusprendėme, kad dar bus susitikimas prie Olando Kepurės, bus veiklų Laikrodžių muziejuje, taip pat kepsime pyragėlius, ragausime. Tai jungtinis ukrainiečių ir lietuvių klubas. Labai keičiasi kontaktais, dalinasi, džiaugiasi, kad turi galimybę tarpusavyje bendrauti, nes, kaip supratau, po vieną jie nelabai nori kur nors vaikščioti, o jeigu draugas pašonėje, tada visur nori eiti, dalyvauti“, – sakė pašnekovė.

Kviečiame visus senjorus be išimčių.

Turi gražių planų

„Šiltų apsilankymų“ savanoriai sulaukia vis daugiau senjorų skambučių.

„Pirmi susitikimai būna nedrąsūs, o po to žmonės susidraugauja ir prašo, kad „neatimtų“ paskirto savanorio. Labai smagu, kad patys senjorai dalinasi informacija su savo kaimynais, pažįstamais. Vis daugiau skambučių sulaukiame“, – džiaugėsi N. Šteimantienė.

Ateityje, jeigu pavyktų užmegzti ryšių su verslo atstovais, būtų svarstoma pagražinti LRK Klaipėdos skyriui priklausantį kiemelį, kad vasarą ten galėtų vykti užsiėmimai.

„Turime kiemelį, norime jį apsitvarkyti, vasarą pakviesti ten žmones. Turime planų gėlyčių, prieskonių, vaistažolių darželį pasidaryti, bet tam reikia lėšų. Turime labai gražių planų, kad praskaidrintume žmonėms kasdienybę“, – užsiminė J. Jonikienė.

O naujajame klube kiekvieną antradienį 10 val. laukiami visi.

„Kviečiame visus senjorus be išimčių“, – akcentavo N. Šteimantienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

To botams

To botams portretas
Nu pasigirk savo nuopelnus .Daugiau zyzi už visus kitus

razinkai

razinkai portretas
ji ne stabdis o sterva

Razinka

Razinka portretas
Įtariu, kad Liesytė yra pirmas stabdis į orius senelių namus, ar bendravimą, laikas jau būtų užsėdėtą vietą palikti, nes nebeturi nei užuojutos, nei gailesčio, tik savo užgyventas "tiesas"
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių