Klaipėdos vaikų ligoninei – unikali dovana

Klaipėdos vaikų ligoninės Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos poskyryje – naujovė – sensorinis kambarys. Šio kambario finansavimu pasirūpino ir reikiamą įrangą sukomplektavo JAV organizacija „Lietuvos vaikų viltis“.

Ne pelno siekianti organizacija jau daugiau nei 30 savo gyvavimo metų įvairiais būdais padeda atskiriems pacientams, gydymo įstaigoms, vaikų globos namams.

Sensorinio kambario įrangai „Lietuvos vaikų viltis“ skyrė net 19 430 eurų.

Čia mažieji pacientai gali užsiimti terapine veikla, apimančia vestibulinės, proprioceptinės, klausos, regos, lytėjimo sistemos stimuliavimą, normalizuojantį vaiko pojūčius per žaidimus.

Panaudojus pojūčius, įtampa sumažėja, dėmesys nukreipiamas nuo stiprių emocijų, vaikas atsipalaiduoja.

Klaipėdos vaikų ligoninės vadovas Virginijus Žalimas dėkojo organizacijos „Lietuvos vaikų viltis“ vadovei Rasai Šilkaitis už įgyvendintą projektą.

„Esame labai dėkingi, kad rūpinatės Lietuvos ir Klaipėdos krašto vaikais. Įrengėte nuostabų sensorinį kambarį, jau jį išbandėme. Pasakysiu atvirai, vaikai yra tiesiog sužavėti, jie čia praleidžia daug laiko, net nenori eiti namo“, – džiaugėsi V. Žalimas.

Arvydas Vaitkus / V. Jašinskaitės nuotr.

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus taip pat padėkojo visiems, prisidėjusiems prie sensorinio kambario atsiradimo.

„Labai džiaugiuosi matydamas lietuvių bendruomenės atstovus iš Kalifornijos čia, Klaipėdoje. Smagu, kad ši investicija, kuri yra viena prasmingiausių, yra pasirinkta būtent jūsų. Dėkodamas jums, dėkoju ir visai bendruomenei“, – sakė A. Vaitkus.

Skaičiuojama, kad per mėnesį kambaryje jau apsilankė apie 150 vaikų.

Dėkodamas jums, dėkoju ir visai bendruomenei.

Vienam pacientui skiriama 30 minučių, kartu su juo atvyksta vienas tėvų, o terapinėmis veiklomis užsiimti padeda Vaikų ligoninės specialistai, anot V. Žalimo, kompetentingi ir puikiai išmanantys savo darbo sritį.

R. Šilkaitis džiaugėsi mažųjų pacientų susidomėjimu, teiravosi, kokia pagalba šiuo metu jiems aktualiausia bei kokių mokymų ar patirčių siekia įgyti šios ligoninės specialistai.

„Tai yra nuostabi ligoninė, jūs darote nuostabius darbus. Esu jums labai dėkinga. Kaip ir anksčiau sakiau, tai – pirmutinis mūsų projektas“, – tikino R. Šilkaitis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių