Vasaros saulėgrįža – tarp saulės laikrodžių

Vasarvidžio šventė gali būti švenčiama ne tik iš birželio 23-iosios į 24-ąją. Juk nuo birželio 20 dienos saulė ilgiausiai šildo žemę beveik visą savaitę. Todėl visiškai natūralu, kad penktadienį vakare, kai daugelis jau mėgavosi ilgojo savaitgalio pradžia, Laikrodžių muziejaus kieme skambėjo muzika, šoko puošnios ponios, buvo skaitomi jautrūs eilėraščiai.

Klaipėdiečiai į renginį, pavadintą „Saulės takas ratu“, pradžioje rinkosi nedrąsiai, bet jam įpusėjus žiūrovų jau buvo tiek, kad jų aplodismentai ir padrąsinantys šūksniai bylojo apie beprasidedantį Vasaros saulėgrįžos šventimą.

Žiūrovai šįkart būriavosi muziejaus rūmų terasoje, o keturios šokėjų grupės – saulės laikrodžių kieme, kur liepsnojo deglai, kvepėjo rožės ir liepos.

Tai buvo vakaras, kai pasirodė brandžios moterys, susibūrusios į šokių ansamblius iš Kretingos „Gaja“, Gargždų „Skinija“, Palangos „Jūrė“, uostamiesčio „Klaipėdos Zunda“.

Pasitempusios, puikios nuotaikos, todėl besišypsančios moterys geru nusiteikimu užkrėtė žiūrovus.

Kad ir kokios ištvermingos yra šios damos, joms prireikė atokvėpio, kurį užpildė jautrūs poetės Loretos Liudkutės skaitomi eilėraščiai. Vakaro metu muzikavo Stasio Šimkaus konservatorijos studentas Arnas Toliušis.

Žiūrovai vaišinosi žolelių arbata.

Koncerto organizatorė, „Klaipėdos Zundos“ vadovė Irena Toliušienė negailėjo gerų žodžių šokėjoms, jų vadovėms, šventės šeimininkams.

Jaukus, jautrus ir mielas vakaras tapo gera įžanga į šventinių renginių maratoną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių