Klaipėdoje sukčiautojos apgavo 95 metų moterį

Klaipėdos policijos pareigūnai kol kas negali pasigirti, kad sugavo dvi jau ilgą laiką uostamiesčio senolių pinigus vagiančias nusikaltėles. Į pensininkų namus jos patenka apsimetusios socialinėmis ar medicinos įstaigų darbuotojomis.

Suviliojo 100 eurų kupiūra

Taip atsitiko ir ketvirtadienį po pietų, kai į Poilsio gatvėje gyvenančios 95-erių klaipėdietės butą atėjo dvi moterys. Jos pasisakė esančios iš kažkokios medicinos įstaigos, kuri teikia paramą senyviems žmonėms.

Kad auka labiau patikėtų sukurta legenda, jos buvo su medicininėmis kaukėmis ir bematant ėmėsi pildyti kažkokius dokumentus. Tai privertė pagyvenusią moterį patikėti atėjūnių pasakomis.

Netrukus jos močiutei ištiesė 100 eurų kupiūrą, teigdamos, kad jai priklauso 50 eurų pašalpa, todėl paprašė grąžos.

Šeimininkė ištraukė reikiamus pinigus ir taip atskleidė, kur laiko santaupas. Nusikaltėlėms beliko tik užliūliuoti senutės budrumą „dokumentų“ pildymu.

Tik tada, kai neprašytos viešnios išėjo, senolė pasigedo 800 eurų.

Tai nėra vienos dienos reikalas.

Siaurina įtariamųjų ratą

Panašios vagystės, kurias vykdo dvi moterys, Klaipėdoje fiksuojamos jau ne vienerius metus.

Visi nukentėjusieji yra labai garbingo amžiaus, tai taip pat apsunkina tyrimą, nes dėl patirto streso bei atminties sutrikimų aukos negali apibūdinti vagilių.

Miesto policijos komisariato viršininkė Rasa Bekėžienė pasakojo, kad neretai vagilių portretai nėra tikslūs, dažniausiai nukentėjusieji tik nurodo, kad viena moterų buvo aukštesnė, kita žemesnio ūgio.

„Viskas nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti iš šono. Kiekvieną šių nusikaltimų reikia lyginti su ankstesniais ir įsitikinti, kad jį įvykdė tos pačios moterys. Be to, būtina surinkti neginčijamus įrodymus, kad ilgas ir kruopštus darbas nenueitų perniek. Tai nėra vienos dienos reikalas. Turime įtariamųjų ratą, aiškinamės, tikriname, ar jos galėjo įvykdyti šiuos nusikaltimus. Kol kas nieko neskelbiame, nes galime pakenkti tyrimui. Nusikaltėlėms tai gali būti naudinga, o mes nenorime, kad jos išsisuktų nuo atsakomybės. Kur kas labiau norėtume paprašyti klaipėdiečius padėti apsaugoti savo senyvus artimuosius, įtikinant, kad jokiems svetimiems žmonėms nevalia atverti savo namų durų“, – sakė R. Bekėžienė.

Panašiai veikė čigonės

Klaipėdoje jau buvo keli atvejai, kai senyvo amžiaus žmonės buvo panašiu būdu skriaudžiami.

2012-aisiais uostamiestyje buvo nuteistos dvi romų tautybės moterys. Jos ne tik apvogdavo uostamiesčio pensininkus, bet ir smurtaudavo prieš aukas, grasindavo susidorojimu.

Tada moterys buvo sučiuptos ir įkalintos. Viena nukentėjusiųjų buvo taip išgąsdinta, kad net teisme atsisakė net turtinių pretenzijų iš jos 16 tūkst. litų pavogusioms kaltininkėms.

Dar viena vyresnio amžiaus čigonė, atvykusi į Klaipėdą iš Panevėžio, mulkino uostamiesčio senolius teigdama esanti socialinė darbuotoja. Vagilė dažydavo šviesiai plaukus, todėl ne dažnas suprasdavo, kad ji – romė.

Ši vagilė taip pat buvo sučiupta, ji turėjo suklastotą socialinės darbuotojos pažymėjimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

šio portalo piz dagal vis robotas

šio portalo piz dagal vis robotas portretas
man atsiuntė Jūsų komentaras buvo įrašytas į moderavimo eilę, ir bus paskelbtas tik kai jam pritars svetainės administratoriai. Jūsų komentaras išsaugotas po to kai jį peržiūrės svetainės administratoriai ir patvirtins jis bus paskelbtas. šikau ir myžau ant tų administratorių atsasytie mnie hui pizei pagimdyti netaisiklingose py zdose
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių