Klaipėdos pareigūnams įkliuvo nepilnametis: neteisėtai prekiavo pirotechnika

  • Teksto dydis:

Gruodžio 6 dieną Klaipėdos apskrities pareigūnai, tikrindami el. erdvėje pastebėtą informaciją apie praduodamas pirotechnikos priemones, vykdė kontrolinį pirkimą. Jo metu nepilnametis asmuo pardavė 108 vnt. pirotechnikos priemonių, kurios yra F4 kategorijos ir naudoti jas gali tik profesionalūs pirotechnikai.

Pirmą kartą į pareigūnų akiratį patekusiam vaikinui surašytas administracinio nusižengimo protokolas už neteisėtą vertimąsi komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla.

Kiekvienais   metais   gruodžio–sausio   mėnesiais   policija vykdo   įvairias prevencines priemones, kuriomis siekiama užtikrinti tinkamą pirotechnikos priemonių naudojimą ir užkardyti galimus pažeidimus, susijusius su prekyba jomis ar jų naudojimu.

Pernai sustiprinta pirotechnikos priemonių prekybos ir naudojimo kontrolė buvo vykdoma nuo 2022 m. lapkričio 21 d. iki 2023 m. sausio 4 d. Per minimą laikotarpį Klaipėdos mieste dėl civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo tvarkos pažeidimų buvo surašyti trys protokolai dėl nelegalios prekybos pirotechnikos priemonėmis internete – vienas protokolas.

Iš viso 2023 m. nuo sausio 1 d. iki gruodžio 6 d. Klaipėdos mieste yra surašyti šeši administracinio nusižengimo protokolai, iš jų du – nepilnamečiams asmenims. Atsakomybė už tokio pobūdžio nusižengimus taikoma sulaukusiems 16 metų asmenims.

Klaipėdos pareigūnai primena, kad su pirotechnikos priemonėmis būtina elgtis itin atsakingai – naudoti tik legaliai įsigytus fejerverkus ar petardas, neleisti jų į rankas imti neblaiviems asmenims ar vaikams, kurie dar neturi teisės jų leisti. Būtina laikytis pirotechnikos priemonių instrukcijose pateikiamų nurodymų dėl saugaus atstumo, atsižvelgti ir į vėjo stiprumą, jo kryptį ir kt. Vaikai, jaunesni nei 14 metų amžiaus, negali įsigyti net ir paprasčiausių (F1) fejerverkų. Kai kurių kategorijų petradas (F2, F3 ir P1), skirtas garso efektui sukelti, dar vadinamų sprogalais, pyškalais, sprogtukais, Lietuvoje naudoti ir platinti yra draudžiama. Labai pavojinga naudoti pažeistus, savadarbius, ar perdarytus fejerverkus.

Pareigūnai akcentuoja, kad naudoti pirotechnikos priemonių negalima 30 metrų atstumu nuo mokyklų, gydymo ar reabilitacijos įstaigų, kulto ir šarvojimo patalpų, vietose, kurias savivaldybės paskelbia zonomis be pirotechnikos – Klaipėdoje tokia vieta yra Teatro aikštė. Taip pat naudoti pirotechnikos priemones negalima vadinamosiomis ramybės valandomis – nuo 22.00 val. iki 8.00 val. (išskyrus švenčių dienas, taip pat per masinius renginius, kuriuos rengti savivaldybė yra išdavusi leidimą), kitu teisės aktuose numatytu ar savivaldybės tarybos nustatytu laiku.NAUJAUSI KOMENTARAI

S.S.S.

S.S.S. portretas
kas per durnas klausimas iš kur gavo. Nuvažiavo su pilnamečiu draugeliu į lenkus ir vežkis ką nori.

Aha nu jo

Aha nu jo portretas
Gramatines klaidas bent antraštėje išsitaisykit. GĖDA!!!

Taip

Taip portretas
Prekiavo, o prekevo.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių