Manekenės žūties byloje – netikėta pertrauka: R. Pinikas patyrė šiurpią traumą

  • Teksto dydis:

Antradienį Klaipėdos apygardos teisme neįvyko posėdis byloje dėl tragiškai žuvusios manekenės Dovilės Didžiūnaitytės.

Kaip portalui kauno.diena.lt teigė teismo atstovė Dovilė Saulėnienė, posėdis buvo atšauktas dėl vieno iš kaltinamųjų – Ričardo Piniko sveikatos problemų. 

„Dėl nelaimingo atsitikimo buityje“, – pridūrė ji.

Portalo lrt.lt duomenimis, R. Pinikui per įvykusią traumą buvo nutraukti du rankos pirštai. Šios informacijos kaltinamojo advokatas nepaneigė, tačiau teigė negalintis apie R. Piniko sveikatos būklę pasakoti plačiau. Pasak gynėjo, kaltinamasis šiuo metu turi nedarbingumą.

Lrt.lt R. Pinikas sakė, kad susižalojo plaukdamas wingfoil.

Pasak D. Saulėnienės, byloje yra paskirti penki posėdžiai. Juose turėtų būti sakomos baigiamosios kalbos. Artimiausias numatytas lapkričio 13 dieną.

Siekiama griežtesnių bausmių

Šioje byloje yra du kaltinamieji – Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas. Prokuroras apeliaciniu skundu prašo pripažinti Ričardą Piniką kaltu dėl išžaginimo ir poveikio liudytojui. Klaipėdos apylinkės teismas rudenį vyrą dėl šių nusikaltimų išteisino, pripažindamas kaltu tik dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis su tikslu jas platinti ir paskyrė dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmę.

Prokuroras prašo ją sugriežtinti – skirti tris metus ir devynis mėnesius nelaisvės. Tokios pat trukmės bausmės prašoma ir dėl išžaginimo Klaipėdos apylinkės teismo kaltu pripažintam A. Milteniui. Jam pirmos instancijos teismas buvo taip pat skyręs dvejų su puse metų laisvės atėmimą. Nukentėjusiųjų atstovas taip pat prašo kaltinamiesiems skirti griežtesnes bausmes, tai yra, didesnes nei sankcijoje numatyti laisvės atėmimo bausmių vidurkiai. Patys kaltinamieji taip pat pateikė apeliacinius skundus.

R. Pinikas prašo jo veiką perkvalifikuoti iš disponavimo narkotinėmis medžiagomis su tikslu jas platinti į disponavimą narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti ir skirti su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę. Jis taip pat prašo pripažinti atsakomybę lengvinančiomis aplinkybėmis tai, kad jis prisipažino vykdęs šį nusikaltimą ir gailisi.

A. Miltenis prašo jį išteisinti dėl išžaginimo, motyvuodamas, kad to nepadarė. Nelaimė Klaipėdoje įvyko 2017 metų lapkritį, kuomet mergina iškrito iš vieno uostamiesčio viešbučio 14 aukšto. Merginos kūne buvo aptikta narkotikų pėdsakų – kokaino bei vadinamojo prievartavimo narkotiko oksiko.

Byla teismą pasiekė 2020 metais, praėjus beveik trejiems metams po nelaimės. Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas dėl daugiau nusikaltimų: dėl fizinio skausmo sukėlimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, poveikio liudytojui  taip pat dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą.

Tačiau, kaip yra skelbusi prokuratūra, surinkus ir patikrinus duomenis, sulaukus visų specialistų išvadų ir ekspertizių aktų, gavus reikalingus duomenis iš užsienio valstybių, baudžiamasis procesas dėl šių nusikaltimų buvo nutrauktas. Šį sprendimą skundė merginos artimųjų advokatas, jo skundus nagrinėjo aukštesnysis prokuroras, Klaipėdos apylinkės ir Klaipėdos apygardos teismai, tačiau visi jie skundus atmetė. Byla buvo nagrinėjama neviešuose teismo posėdžiuose siekiant apsaugoti merginos asmeninio gyvenimo detales, nors jos šeimai atstovaujantis advokatas Gintaras Černiauskas siekė viešumo, motyvuodamas objektyviu procesu.NAUJAUSI KOMENTARAI

joke

joke portretas
susižalojo plaukdamas wingfoil.Tai trauma buityje:))

Anonimas

Anonimas portretas
galejo GALA nutraukti !!!!

Teisingumo spektaklis

Teisingumo spektaklis portretas
Jau bjauru matyti ir girdėti šitą iškreipta teisinės korupcijos ir neteisybės pilną bylą kuri tęsiasi amžinybę kaip tradiciškai be jokios baimės visų akyse bus švelnios bausmės, arba sulauks pagaliau senaties. Nieko naujo sukčių teisininkų darbuose...
VISI KOMENTARAI 44

Galerijos

Daugiau straipsnių