Metalo laužo supirkėjas Skuode įtariamas nesumokėjęs per 130 tūkst. eurų mokesčių

  • Teksto dydis:

Skuode metalo laužą superkančios įmonės vadovas įtariamas nesumokėjęs per 130 tūkst. eurų mokesčių, trečiadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT).

Pasak teisėsaugos, ikiteisminis tyrimas pradėtas įtarus, kad Skuode veikianti individuali įmonė galimai nemoka mokesčių valstybei.

„Metalo laužą bei automobilių dalis supirkinėjusi įmonė nuo 2017 iki 2022 metų galimai gavo apie 600 tūkst. pajamų, tačiau pateiktose įmonės deklaracijose, įtariama, buvo nurodomos gerokai mažesnės pajamų sumos, nei buvo gauta iš tiesų. Skaičiuojama, kad taip veikiant į valstybės biudžetą galimai nebuvo sumokėta per 30 tūkst. eurų pelno mokesčio“, – nurodoma pranešime.

FNTT duomenimis, įmonės vadovas iš asmenų, norinčių gauti kompensacijas už taršios transporto priemonės sunaikinimą, supirkdavo transporto priemones bei išduodavo reikalingas pažymas apie transporto priemonės sunaikinimą. Tačiau, pardavęs metalo laužą, gautų pajamų galimai neįtraukdavo į įmonės teiktas deklaracijas.

Taip pat įtariama, kad vyras nevykdė prievolės užregistruoti įmonę kaip pridėtinės vertės mokesčio mokėtoją. Neužregistravus įmonės ir Valstybinei mokesčių inspekcijai neteikus deklaracijų, nebuvo sumokėta per 100 tūkst. eurų.

Tyrimą atliekantys pareigūnai taip pat užfiksavo ir nelegalaus darbo atvejį.

„Turimi duomenys leidžia teigti, kad įmonės vadovas neįformino darbo santykių su fiziniu asmeniu, kuris buvo samdomas pervežimo darbams atlikti. Įtariama, kad sutartas darbo užmokestis buvo mokamas grynaisiais pinigais, tačiau privalomi mokesčiai valstybei nebuvo mokami“, – teigiama pranešime.

Tyrimui vadovaujanti Klaipėdos apygardos prokuratūra laikinai apribojo įmonės vadovo nuosavybės teisę į turtą, jo vertė viršija 82 tūkst. eurų.

Vadovui pateikti įtarimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gintas

Gintas portretas
Oi naujieną pasakė ! Metalo laužo supirkėjai apskritai gyvena aukso amžių.

skiep

skiep portretas
o kiek mokesciu sumokejo okupantus palaikantis Z. Vaisvila? Juk nuo gaunamu is Kremliaus pinigu turetu sumoket mokescius Sodrai,PSD,pelno ir kitus.

>>tadas zurnalistui

>>tadas zurnalistui portretas
Masiulis yra smulki zuvis. Apie korumpociausia politika Matijosaiti patasykite.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių