Mokesčių vengęs metalo laužo supirkėjas valstybei grąžino per 121 tūkst. eurų

  • Teksto dydis:

Mokesčių vengęs metalo laužo supirkėjas iš Skuodo valstybei grąžino per 121 tūkst. eurų nesumokėtų mokesčių.

Kaip pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), Skuode metalo laužą supirkinėjęs individualios įmonės vadovas, patekęs į teisėsaugos akiratį ir sulaukęs įtarimų dėl mokesčių vengimo bei apgaulingai tvarkomos bendrovės apskaitos, pripažino savo kaltę ir valstybei grąžino visą nesumokėtą mokesčių sumą.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūra, tyrimą atliko FNTT Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai.

Tyrimas buvo pradėtas įtarus, kad Skuode veikianti individuali įmonė galimai nemoka mokesčių valstybei. Metalo laužą bei automobilių dalis supirkinėjusi įmonė nuo 2017 iki 2022 metų galimai gavo apie 600 tūkst. eurų pajamų, tačiau pateiktose įmonės deklaracijose buvo nurodomos gerokai mažesnės pajamų sumos, nei buvo gauta iš tikrųjų.

Įmonės vadovas iš fizinių asmenų, norinčiųjų gauti kompensacijas už taršios transporto priemonės sunaikinimą, supirkdavo transporto priemones bei išduodavo reikalingas pažymas apie transporto priemonės sunaikinimą. Tačiau, pardavęs metalo laužą, gautų pajamų galimai neįtraukdavo į įmonės teiktas deklaracijas.

Taip pat įmonės vadovas nevykdė prievolės užregistruoti įmonę kaip Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtoją. Tyrimą atlikę pareigūnai taip pat užfiksavo ir nelegalaus darbo atvejį. Įmonės vadovas neįformino darbo santykių su fiziniu asmeniu, kuris buvo samdomas pervežimo darbams atlikti.

Per ikiteisminį tyrimą įtariamasis pripažino savo kaltę ir atlygino valstybės ir „Sodros“ biudžetams padarytą žalą, ji bendrai siekė per 121 tūkst. eurų. Įtariamasis susitaikė su nukentėjusiąja puse – Klaipėdos apskrities valstybine mokesčių inspekcija (VMI).

Tyrimą organizavusi Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vida Skalauskienė priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą ir atleisti asmenį nuo baudžiamosios atsakomybės, kai kaltininkas ir nukentėjęs asmuo susitaiko. Nutarimą patvirtino teismas.

Asmeniui taip pat buvo skirta baudžiamojo poveikio priemonė – įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įpareigojant ją sumokėti per šešis mėnesius nuo teismo nutarties įsiteisėjimo dienos.

Asmuo, padaręs baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų arba nesunkų ar apysunkį tyčinį nusikaltimą, gali būti teismo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jeigu: jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir savu noru atlygino ar pašalino fiziniam ar juridiniam asmeniui padarytą žalą arba susitarė dėl šios žalos atlyginimo ar pašalinimo, ir susitaikė su nukentėjusiu asmeniu arba juridinio asmens ar valstybės institucijos atstovu, ir yra pagrindo manyti, kad jis nedarys naujų nusikalstamų veikų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių