Teismui perduota galimos korupcijos byla vykdant gatvių apšvietimo projektą Skuode

  • Teksto dydis:

Klaipėdos apygardos teismui ketvirtadienį perduota byla, kurioje du asmenys kaltinami korupcinio pobūdžio nusikaltimais vykdant projektą Skuode, pranešė prokuratūra.

Byloje kaltinimai dėl kyšininkavimo pareikšti už Skuode vykdyto projekto techninę priežiūrą atsakingam E. Š. Savo ruožtu antrasis bylos kaltinamasis, E. K., teisme aiškinsis dėl galimos prekybos poveikiu.

Specialiųjų tyrimų tarnybos atliktame ikiteisminiame tyrime nustatyta, jog 2021-ųjų lapkritį Skuodo rajono savivaldybei sudarius statybos rangos sutartį dėl miesto gatvių apšvietimo tinklų modernizavimo, šio projekto techninės priežiūros vykdytoju tapo E. Š. vadovaujama Šiauliuose registruota įmonė.

Klaipėdos apygardos prokuratūros organizuoto ir kontroliuoto ikiteisminio tyrimo duomenimis, E. Š., būdamas atsakingas už minėto projekto įgyvendinimą ir sutartinių įsipareigojimų vykdymo priežiūrą bei atliktų darbų priėmimą, galimai reikalavo iš bendrovės, atlikusios apšvietimo tinklų atnaujinimo darbus, vadovo neteisėto atlygio.

„Turimais duomenimis, piniginio atlygio buvo prašoma už E. Š. teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – apšvietimo tinklų atnaujinimo darbų atlikimo aktų pasirašymą. Už tai iš rangos bendrovės direktoriaus, kaip įtariama, buvo reikalauta 4000 eurų. Pastarajam nesutikus duoti reikalaujamo kyšio, E. Š., manoma, vilkino darbų atlikimo aktų pasirašymą bei atliktų darbų priėmimą“, – nurodo prokuratūra.

Pastebima, jog duomenys leidžia įtarti, kad E. Š. pažįstamas E. K. pažadėjo rangos bendrovės atstovui pasinaudoti pažintimi bei įtaka E. Š., kad šis pasirašytų darbų atlikimo aktus, pareikalavo bei priėmė 3500 eurų kyšį iš minėto atstovo, kuris apie tai nedelsdamas pranešė teisėsaugos institucijoms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių