Apie 11-metės mirtį – daugiau detalių: šeimai yra prireikę vaiko teisių gynėjų pagalbos

Panevėžyje rastas mirusios 11-metės kūnas. Po tragedijos tarnybos papasakojo daugiau informacijos.

Kaip pranešė Policijos departamentas, antradienio vakarą, apie 21.20 val., Marijonų gatvėje, patalpoje, rastas mirusios mažametės, gimusios 2013 metais, kūnas be išorinių smurto žymių.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Eltos žiniomis, pareigūnai tiria įvairias mirties priežastis, vaiko savižudybė yra viena pagrindinių versijų.

„Atliekamas ikiteisminis tyrimas, tiriamos visos mirties priežastys – sveikatos problemos, neatmetama ir savižudybės galimybė“, – Eltai teigė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Odeta Jukniūtė.

Mergaitė buvo ne panevėžietė, ji svečiavosi pas giminaitę.

„Kiekvieno vaiko mirtis yra didelė netektis, todėl vaiko teisių gynėjai dėl šio ypač skaudaus įvykio reiškia nuoširdžią užuojautą vaiko artimiesiems“, – sakė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius.

Pasak jo, gavę pranešimą iš policijos, vaiko teisių gynėjai nedelsiant sureagavo ir ėmėsi vertinti situaciją bei inicijuoti vaiko netektį patyrusiai šeimai skubią pagalbą.

„Anksčiau minėtai šeimai yra prireikę vaiko teisių gynėjų inicijuotos pagalbos, kurios teikimu rūpinosi socialiniai partneriai. Tolimesnes minėto įvykio aplinkybes aiškinsis teisėsaugos atstovai“, – komentare Eltai sako G. Batulevičius.

Vaiko teisių gynėjai, atkreipdami dėmesį į pastarojo meto sukrečiančius įvykius, kuriuose nukentėjo vaikai, kviečia artimiausioje vaiko aplinkoje esančius žmones – tėvus, senelius, mokytojus, draugus – būti empatiškiems ir dėmesingiems vaiko kasdienei savijautai ir elgsenai, o pastebėjus nors menkiausią nerimą keliantį ženklą, visuomet pasiūlyti pagalbą.

„Siekiant kurti artimą ryšį šeimoje, tėvams svarbu aktyviai domėtis vaiko gyvenimu ir žinoti, ką jis veikia, kur leidžia laiką bei kas yra jo draugai. Taip pat svarbu kasdien skirti kokybiško laiko atviriems pokalbiams su vaiku, kartu spręsti iššūkius, nes abipusiu pasitikėjimu paremtas santykis su artimaisiais vaikui suteikia saugumo jausmą bei leidžia žinoti, jog ištikus bet kokiems sunkumams, šalia visuomet bus bent vienas žmogus, kuriam jis nuoširdžiai rūpi ir yra pasiruošęs padėti“, – teigė vaikų teisių gynėjai.


Šiame straipsnyje: Panenėžysmirė mažametėmirė vienuolikmetėpagalbos tel

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ar ponui Batulevičius visiškai viskas gerai su galva?

Ar ponui Batulevičius visiškai viskas gerai su galva? portretas
Ar Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius negalvoja, kad šita informacija yra konfidenciali ir kažin ar skelbtina?!

tai

tai portretas
vyksta del beprotiskai sunkaus gyvenimo

Baisu

Baisu portretas
tos vaiku teises. Per jas gali ne vienas nusizudyti
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių