Drąsus berniukas iš gaisro išgelbėjo negalią turintį dėdę: didvyriu nesijaučia

  • Teksto dydis:

Trylikametis Majus Lasys iš Alantos miestelio, name kilus gaisrui, padėjo išeiti iš degančio kambario neįgaliam giminaičiui.

Kaip praneša Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, gaisras kilo rugsėjo 15 d. 15.56 val. 112 telefonu buvo gautas pranešimas, kad Molėtų rajone, Alantos miestelyje, dega gyvenamasis namas. Atvykus pirmosioms ugniagesių gelbėtojų pajėgoms dalis namo degė atvira liepsna.

Tuo metu namie buvo tik M. Lasys ir jo dėdė, turintis judėjimo negalią. Berniukas buvo kambaryje ir naršė telefone.

„Pajutau dūmų kvapą. Išbėgau į lauką ir pamačiau, kad už katilinės durų „šaudo“ ugnis. Labai išsigandau. Iš karto bėgau skambinti 112, numerį buvau įsivedęs savo telefone. Mokykloje mus mokė, kad reikia žinoti numerį, kuriuo paskambinęs, gali sulaukti pagalbos,“ – pasakojo trylikametis.

Paskambinęs operatoriui berniukas pasakė, kad dega namai. Buvo paklausta, ar name dar yra žmonių.

„Atsiminiau, kad dėdė namie. Nubėgau pas jį ir pasakiau, kad dega namas ir mums reikia eiti į lauką. Jis taip pat buvo pajutęs dūmų kvapą. Dėdė turi judėjimo negalią ir vaikšto su vaikštyne. Palydėjau jį iki lauko durų, o ten jau buvo atbėgęs kaimynas, jis nuvedė jį toliau nuo degančio namo,“ – kalbėjo berniukas. 

Mokykloje mus mokė, kad reikia žinoti numerį, kuriuo paskambinęs, gali sulaukti pagalbos.

Majus prisipažino, kad gaisras jį labai išgąsdino – buvo baisu, bet jis nepasimetė.

Paklaustas, kaip jaučiasi po šio įvykio, berniukas sakė, kad dabar jaučiasi gerai ir didvyriu savęs nelaiko. Anot jo, dėdė džiaugiasi, kad pavyko laiku išeiti iš degančio namo.

Ką Majus šioje situacijoje darė teisingai?

Pirmiausia apie gaisrą pranešė ne tėvams, o 112 – taip buvo sutaupytos labai svarbios minutės ir operatyviai iškviesti ugniagesiai gelbėtojai. Jo mobiliajame telefone buvo įvestas skubiosios pagalbos tarnybų telefonas 112. Taip pat pravertė mokykloje atidžiai išklausytos saugos pamokos. Berniukas nepasimetė ir nesiblaškė, vykdė Bendrojo pagalbos centro operatoriaus nurodymus. 

Gaisro metu išdegė katilinė ir joje buvę namų apyvokos daiktai, apdegė vonios patalpa, apsilydė plastikinės dailylentės, nuardyta 10 kv. m stogo dangos. Apdegė 15 kv. m lauko sienos, terasos konstrukcijos, nuo karščio trūko vieno lango paketas, išdužo langai, apsilydė jų rėmai. NAUJAUSI KOMENTARAI

viltis

viltis portretas
Geras vaikas.Kad daugiau tokių augtų,tai dar būtų vilties,kad Lietuva išsikapstys

Šaunuolis

Šaunuolis portretas
Koks protingas berniukas,tikrai vertas vyro vardo ir medalio.Juk kartais suaugę žmonės pasimeta ir nežino kaip elgtis.

\\\\\.../////

\\\\\...///// portretas
Sveikinu,šaunuolis.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių