Neatsakingai kelyje paliktas automobilis tapo eismo nelaimės priežastimi

  • Teksto dydis:

Lapkričio 2 d. neatsakingai Telšių rajone, kelio Kuršai-Žarėnai vingyje, paliktas automobilis „Renault Vel Satis“ tapo 55 metų „Toyota Avensis“ vairuotoją ištikusios nelaimės priežastimi.

Nelaimė įvyko vakare, neapšviestame kelio ruože netoli ištisinės kelio linijos pastatytą transporto priemonę pastebėjusių Telšių rajono gyventojų akivaizdoje. Jie apie nesaugiai stovintį užrakintą automobilį, kuriame ir šalia kurio žmonių nebuvo, rengėsi informuoti policijos pareigūnus, tačiau nebespėjo. Priešais atvažiuojančio „Toyota Avensis“ vairuotoja nepastebėjo  „Renault“ ir atsitrenkė į automobilį. „Toyota Avensis“ stovėjo tamsoje be įjungtos avarinės šviesos signalizacijos bei nebuvo pažymėtas apie priekyje esančią kliūtį įspėjančiu pastatomu avarinio sustojimo ženklu.

Po eismo įvykio „Toyota Avensis“ vairuotoja dėl abiejų kojų lūžio atsidūrė Regioninės Telšių ligoninės Traumatologijos skyriuje. Laimei, kartu važiavusios nepilnametės dukros sužalojimų išvengė. Abu automobiliai buvo stipriai apgadinti.

Šiaulių apskr. VPK nuotr. 

Eismo įvykio tyrimą pradėjusiems Telšių rajono policijos komisariato pareigūnams teko sudėtinga užduotis nustatyti „Renault Vel Satis“ vairavusį asmenį. Automobilių registras bylojo, kad ši transporto priemonė priklauso Klaipėdoje gyvenančiam vyrui, tačiau, pasirodo, automobilį jis jau yra pardavęs Telšių rajono gyventojui, šis – dar kitam, o pastarasis jo irgi nebeturėjo, nes prieš keletą dienų be jokios pirkimo-pardavimo sutarties buvo pardavęs nepažįstamam asmeniui Vembutų kaime. Štai taip kartais automobiliai keliauja iš rankų į rankas ir viešajame eisme dalyvauja be nuosavybės pasikeitimo deklaravimo ir be įregistravimo.

Apie tai byloja ir „Renault Vel Satis“ kelionė per pirkėjų rankas. Paskutinis „Renault Vel Satis“ savininkas automobilį įsigijo be pirkimo-pardavimo sutarties, ją vairavo, nors teisės vairuoti įgijęs neturi, o, kai transporto priemonė sugedo, paliko ją likimo valiai vidury kelio. Tiesiog užrakino ir nuėjo, nepasirūpinęs nei automobilio, nei kitų eismo dalyvių saugumu. Kadangi automobilis tapo eismo įvykio priežastimi, jį palikusiam Telšių rajone gyvenančiam 40-mečiui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl transporto priemonės eksploatavimo taisyklių pažeidimo, dėl kurio įvyko eismo įvykis ir buvo nesunkiai sutrikdyta žmogaus sveikata. Už tai baudžiamasis kodeksas numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vairuotojai gal akinius nupirkit?

Vairuotojai gal akinius nupirkit? portretas
Jei važiuočiau į visas žvejų ar dar kieno paliktas mašinas, bent kartą į savaitę namo negrįžčiau.

G

G portretas
Čia ta puiki naujoji registravimo tvarka taip veikia, svarbu SDK yra, kad būtų galima su šešėliu kovoti, o pat registracija palikta likimo valei, nelabai kas ir seka, niekas ir nedeklaruoja.

nuo žioplumo vaistų nėra

nuo žioplumo vaistų nėra portretas
visame pasaulyje taip daroma-automobiliai paliekami šalikelėje, o vėliau pranešama į autoservisą, kuris paima tą automobilį
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių